سخنگوی شورای شهر تهران:

شهرداری تهران آمادگی اجرای اصلاح ساختار را ندارد

شهرداری تهران آمادگی اجرای اصلاح ساختار را ندارد

به گزارش پروژه آسان سخنگوی شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران آمادگی اجرای اصلاح ساختار را ندارد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و چهل و سومین جلسه شورا در مخالفت با بررسی لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران اظهار داشت: در این که آقای رسولی بعنوان کارشناس حوزه و سال ها مدیریت در سطوح ارشد، درباره این لایحه تلاش نموده اند، شکی نیست.
وی ادامه داد: در زمانی که لایحه اصلاح ساختار تصویب گردید، از ۱۹ نفر حاضر با رای ۱۰ به ۹ به تصویب رسید و من بعنوان موافق با اصلاح ساختار رای دادم اما مبحث این است که اصلاح ساختار در آن مقطع زمانی بود و الان شرایط تغییر کرده است.
ایشان سپس با اعلان اینکه در این خصوص باید به چهار نکته اشاره نماییم، گفت: نکته اول اینکه هیچ کدام از اعضا منکر زحماتی که کشیده شده و کار کارشناسی جدی که انجام شده نیستیم اما یکی از اصول کاری در این مقیاس، اجماع سازی است در صورتیکه نیمی از شورای شهر درباب و برای اصلاح ساختار موافقت ندارند.
اعطا افزود: کمتر پیش آمده است که در صحن شورای شهر موضوعی در این حد باعث اختلاف و شکاف شود.
وی افزود: شهرداری که بناست این لایحه را اجرا نماید معین نمی باشد، حالا که از خواب بیدار شده یا شبانه تصمیم گرفته، در هر حال، ابراز آمادگی برای اجرای لایحه را ندارد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: ممکنست برخی عدم آمادگی شهرداری را نداشتن جسارت و برخی نداشتن توانایی تعبیر کنند اما در هر حال شهرداری اعلام نموده است که آمادگی اجرای لایحه را ندارد.
وی اشاره کرد: مبحث دیگر اینکه ماده ۵۴ قانون شهرداری ها، صراحتاً ابتکار عمل را در طراحی ساختار بر عهده شهرداری گذاشته و گفته است که سازمان اداری شهرداری ها به نسبت بودجه و درآمد و حجم کار شهرداری، از جانب شهرداری با اطلاع انجمن شهر تعیین و بعد از تصویب وزارت کشور اجرا می شود.
وی بحث زمان اجرا را از مهمترین موضوعات لزوم رد این لایحه دانست و اظهار داشت: در صورتیکه این لایه بررسی و تصویب شود، ۴ یا ۵ ماه باید در کمیسیون ها بررسی شود و دو هفته هم در هیئت تطبیق مصوبات بررسی شود و بعد از آن در سازمان استخدامی کشور باید تایید شود؛ بر این اساس چقدر زمان برای اجرای مصوبه باقی می ماند.
اعطا اشاره کرد: اینگونه نیست که پس از تصویب لایحه در شورای شهر، شهرداری تهران آنرا اجرا نماید بلکه دو تا سه ماه فرصت لازم است تا لایحه ابلاغ شود و این در حالیست که تیم مدیریت بعدی می تواند ساختار را به حالت ایده آل خود برگرداند.
وی با اعلان اینکه در ابتدای کار شورای شهر، ۳ ماه زمان داشتیم و آن موقع کسی برای لزوم اصلاح ساختار تردید نداشت و در سخنرانی ها و شعارهای اعضا هم لزوم اصلاح ساختار بود، اظهار داشت: اما چرا آن موقع کار مطالعاتی لازم را انجام ندادید.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: الان زمان رسیدن به دستاوردها است و نباید ساختار را به قدری متزلزل نماییم که برخی ادارات کل در شهرداری در صورتیکه هنوز اتفاقی نیفتاده، گمان کنند که منحل شده اند.
وی با اعلان اینکه از ۲۲ شهردار مناطق بپرسید که چند نفر موافق این اصلاح ساختار هستند، اضافه کرد: از مدیرانی که ذی نفع نیستند، بپرسید که چند نفر موافق تغییر ساختار هستند.
اعطا با اعلان اینکه این میزان تغییرات مقدور نیست و محقق نخواهد شد، اشاره کرد: بدین سبب ضمن احترام عمیق به آقای رسولی و زحمات کمیته منابع انسانی و کمیسیون برنامه و بودجه از حیث نمایندگی مردم وظیفه داشتم این نکات را مطرح کنم.
منبع:

1399/07/27
12:43:12
5.0 / 5
1823
تگهای خبر: نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه