وزیر بهداشت:

باید بهینه ترین زمان محدودیت ها را اعمال نماییم

باید بهینه ترین زمان محدودیت ها را اعمال نماییم

به گزارش پروژه آسان وزیر بهداشت با تكیه بر اینكه باید بهینه ترین زمان محدودیت ها را اعمال نماییم، اظهار داشت: نخستین گام ما باید كاهش بار بیمارستان ها باشد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور، در محل وزارت کشور اظهار داشت: ما در اعمال محدودیت قصد مزاحمت برای کسی و تعطیلی کسب و کارها را نداریم، اما معتقدیم تطویل حضور این بیماری، مهلک ترین آفت برای اقتصاد، مسائل سیاسی و اجتماعی کشور است، اما مع الوصف ما جزء نخستین کشورهایی بودیم که توانستیم پروتکل هایی را تدوین نماییم که اقتصاد کشور در کنار مدیریت بیماری کمترین صدمه را ببیند. حالا هم در هر شرایطی، تأمین خدمات برای مردم تعطیل نمی گردد.
وی خطاب به فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت سراسر کشور تصریح کرد: ما باید بهینه ترین زمان محدودیت ها را اعمال نماییم و بهترین جایزه برای مدیرانی که در این حوزه خوب کار کنند، این است که وضعیت حوزه استحفاظی این مدیران از قرمز به نارنجی، از نارنجی به زرد و از زرد به سفید تبدیل گردد.
دکتر نمکی اضافه کرد: ما این تجربه را در اولین مرحله کنترل بیماری داشتیم و همه عوامل در کشور اثبات کردند که در کمتر از دو ماه چه اتفاق بزرگی بعنوان یک نشانه از این همدلی و وفاق رقم خورد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: امروز هم به لطف خداوند با همدلی و وفاق و رهنمودهایی که مقام معظم رهبری فرمودند و تشکیل یک ساختار جدید این کار را بهتر از گذشته به پیش خواهیم برد.
وی عنوان کرد: نخستین گام ما باید کاهش بار بیمارستان ها باشد که این مهیا نخواهد شد مگر اینکه با تشدید فاصله گذاری، اعمال پروتکل های گسترده تر، آموزش همگانی و از همه مهمتر بیمار یابی گسترده و درمان سرپایی برای کاهش بار بیمارستان ها اقدام نماییم.
نمکی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که در یک زمان یک ماهه بتوانیم با کاهش موارد بستری فرصت بیشتری را برای همکاران نظام سلامت فراهم نماییم تا بتوانند به بیماران بستری، بهتر برسند و پس از آن بتوانیم به یک شرایط عادی برگردیم.
وزیر بهداشت اضافه کرد: در روند این مبارزه، کلانشهرها و حاشیه شهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. حاشیه شهرها یکی از نقاط مهم و صدمه پذیر ما است که با 12 میلیون جمعیت باید در ساختار عرضه خدمات به شکل ویژه ای نسبت به آن نگاه نماییم و اگر نیاز باشد با کمک همدیگر زیرساخت های موقت قرنطینه و بیمه ای برای آنها ایجاد شود.
منبع:

1399/08/26
21:26:00
5.0 / 5
1400
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه