حاجی میرزایی:

به دنبال كارهای واقعی و غیر تشریفاتی هستیم

به دنبال كارهای واقعی و غیر تشریفاتی هستیم

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بزرگترین فرصت جمهوری اسلامی و هر نظامی برای ساختن آینده، نظام تعلیم و تربیت است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در جلسه شورای هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار نمود: بسیج دانش آموزی جایگاه خویش را در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی مشخص کرد هرچند خروجی آن ۳۶هزار دانش آموز شهید بود اما پشتوانه آن خیل عظیمی از دانش آموزانی بودند که دفاع مقدس را حمایت کردند و دانش آموزان سهم بالایی در دوران دفاع مقدس داشته اند.
وی ادامه داد: دربیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب فرمودند بیش از۴۰بار واژه جوان به کار رفته است و این نشان داده است که مقام معظم رهبری تمرکز و توجهشان روی جوانان است.
وزیر آموزش و پرورش بر وجود قرابتهای بسیار و عمیق بین اهداف آرمانی بسیج و آموزش و پرورش تاکید و خاطرنشان کرد: ما دنبال تربیت افراد در تراز جمهوری اسلامی هستیم انسانی که خلاق، خوش فکر، مقاوم، توانمند، عزیز و مستقل باشد این موارد از اهداف نظام تعلیم و تربیت است.
وی افزود: تلاش می نماییم افرادی را تربیت نماییم که بتوانند سرباز انقلاب، توانمند و مستعد برای پیشرفت کشور باشند و به توسعه و تعالی کشور کمک کنند.
حاجی میرزایی اضافه کرد: مبحث ما و بسیج، انسان است همه موضوعاتی که به انسان مرتبط می شود قابل تفکیک نیست؛ شان تربیت و پرورش انسان ها شان واحد است که باید بین همه بخش هایی که در این کار هستند همگرایی و هماهنگی لازم برقرار باشد. و اگر مقرر است کاری برای این انسان صورت دهیم باید در حداکثر هم گرایی صورت گیرد.
وی افزود: بزرگترین فرصت جمهوری اسلامی و هر نظامی برای ساختن آینده نظام تعلیم و تربیت است.
عضو کابینه تدبیر و امید ضمن اشاره به تعبیر افسران سپاه پیشرفت از جانب رهبر معظم انقلاب برای معلمان، اظهار نمود: هیج اقتداری در جمهوری اسلامی بالاتر، عمیق تر، کارسازتر، پایدارتر و توانمندتر از فرصت کارکردن با ذهن و فکر انسان ها نیست این امکان به ما داده شده تا در دوره طلایی شکل گیری شخصیت افراد ذهن، افکار و اندیشه آنها را تغذیه نماییم و این فرصت طلاییی برای حمایت ازآرمان تمدن سازی نوین اسلامی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم می باشد.
وی افزود: در طول دهه های مختلف کارهای بسیاری انجام شده است اما هنوز با آنچه مورد نظر است فاصله داریم ازاین رو باید عمیق تر به این مورد بپردازیم.
عضو کابینه تدبیر و امید افزود: ما به دنبال کارهای واقعی و غیر صوری و غیر تشریفاتی هستیم و تلاش داریم در یک پیوند ارگانیک و هم راستایی مأموریت و یک پیوند هم افزا به خلق انسانی در تراز جمهوری اسلامی بپردازیم.
حاجی میرزایی ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، اظهار نمود: جامعه مقاوم جامعه ای است که در مقابل تکانه ها خودش را حفظ می نماید و منفعل، مستاصل، درمانده و ناتوان نمی گردد.
وی ادامه داد: کرونا ما را در یک وضعیت غیرمنتظره ای قرار داد خوشبختانه جمهوری اسلامی نشان داد که می تواند روی پای خود بایستد و مقاوم باشد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عضوکابینه تدبیر وامید، ظرفیت تشکل سازی را یکی از علل برجسته سازی این رویداد بزرگ برشمرد و اضافه کرد: هیچ جا مانند آموزش و پرورش از حیث تشکل سازی بالقوه ظرفیت بالایی ندارد ما در اینجا هرمی داریم که از راس تا قاعده ۴۰میلیون انسان را در بر می گیرد و با یک ارتباط منظم و مستمر و شبکه ای از مرکز به استان و بعد شهرستان و مدرسه و در ادامه مدیر با معلم و معلم با دانش آموز این هرم تا آخر بسط پیدا می کند.
منبع:

1399/09/13
13:22:15
5.0 / 5
1308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه