یك مسئول:

تقویت جبهه فرهنگی در مقابله با دشمن مهمترین اولویت امروز ماست

تقویت جبهه فرهنگی در مقابله با دشمن مهمترین اولویت امروز ماست

به گزارش پروژه آسان از تهران آیین تجلیل از برگزیدگان سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز، سی و هشتمین دوره جشنواره فرهنگی هنری فردا، هشتمین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری، نهمین دوره نوجوان سالم و پنجمین دوره مصباح الهدی عصر چهارشنبه ۳ دیماه در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.


کاظمی، پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه شهرستان های استان تهران در اجرای برنامه های ملی از توانمندی های بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: این استان توانسته است با یک کار تیمی و موفق عملکرد خوبی در خیلی از شاخصهای کشوری به دست آورد.
وی ضمن اشاره به اینکه رویکرد ما در حوزه تعلیم و تربیت باید متحول شود، تصریح کرد: آنچه که بطور قطع در آینده و زندگی دانش آموزان اثرگذار خواهد بود، فعالیتهای تربیتی است.
وی با تکیه بر اینکه نوع نگرش ما نسبت به فعالیتهای فرهنگی هنری و تربیتی باید نگاهی عمیق و معنادار باشد، اظهار نمود: اگر قرار باشد تعلیم و تربیت مأموریت خویش را به درستی انجام دهد باید اولیا، معلمین، مربیان و مدیران موقعیت های تربیتی را خلق کنند و آموزه های ارزشی و دینی را از راه آنها در دانش آموزان نهادینه کنند.
کاظمی با تکیه بر اینکه هیچ موقعیتی اثرگذارتر از فعالیتهای قرآنی، فرهنگی، هنری و پرورشی در دانش آموزان نیست، خاطرنشان کرد: هویت ملی و انسانی که در این برنامه ها و فعالیت ها در دانش آموزان شکل می گیرد، در هیچ فعالیت آموزشی شکل نمی گیرد.
کاظمی ضمن اشاره به این که جنگ یک موقعیت بزرگ تربیتی در شرایط آن روزها بود اظهار نمود: امروز بیشتر نتایج فرهنگی ما محصول ارزش های آن روز رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تکیه بر اینکه تنها مسیر موفقیت دانشگاه نیست، افزود: باید فرصت سازی برای شکوفایی استعدادهای درونی و ذاتی دانش آموزان فراهم گردد و معلمانی که در این حوزه دانش آموزان را حمایت و تشویق کنند بسیار کار بزرگی را انجام داده اند.
این مقام مسئول ضمن اشاره به برگزاری جشنواره های گوناگونی در حوزه های مختلف ارزشی در بستر فضای مجازی اظهار داشت: در شرایط امروز به علت شروع بیماری کرونا که دانش آموزان نمی توانند فعالیتهای گروهی داشته باشند، فعالیتهای فرهنگی و هنری از بستر فضای مجازی و شبکه شاد برگزار می گردد.
کاظمی، تقویت جبهه فرهنگی در مقابله با دشمن را مهمترین برنامه و اولویت اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در شرایط امروز دانست و اضافه کرد: حرکت در میدان فرهنگی جزو اصلی ترین مسئولیت هایی است که بر عهده ما گذاشته شده است و باید در این راه حرکت شتابنده را داشته باشیم.
منبع:

1399/10/05
01:11:46
5.0 / 5
744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه