بروزرسانی ۷۰ رشته مهارتی هنرستانیها

بروزرسانی ۷۰ رشته مهارتی هنرستانیها

پروژه آسان: مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از بروزرسانی محتوای درسی شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش و ایجاد رشته های جدید در شاخه کاردانش اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری علیرغم شیوع بیماری کرونا و برخلاف پیشبینی ها، بیشتر از ۳۲ هزار هنرجو به مجموعه هنرجویان هنرستان ها افزوده شد.


مصطفی آذرکیش در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تلاش می نماییم آموزش با کیفیت را در هر شرایطی استمرار ببخشیم اظهار داشت: یکی از چرخش های تحولی همسو با سندتحول بنیادین که در آموزش های فنی و حرفه ای به آن توجه می نماییم، حرکت به سمت رویکردهای نوین آموزشی است. از همه ظرفیت ها استفاده می نماییم تا آموزش با کیفیتی عرضه دهیم.
وی ادامه داد: توجه ویژه به هنرآموزان یکی دیگر از چرخش های تحولی سندتحول بنیادین است و در صدد آن هستیم بعنوان تسهیل کننده شرایط، آموزش تا حدامکان به صورت مطلوب پیش برود.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش توجه به ارزش کار و کارآفرینی را از دیگر چرخش های تحولی دانست و اظهار داشت: این سیاست ها در اسناد بالادستی به ما تکلیف شده است. سال جاری علیرغم شیوع بیماری کرونا و برخلاف پیشبینی ها، بیشتر از ۳۲ هزار هنرجو به مجموعه هنرجویان هنرستان ها افزوده شد.
آذرکیش افزود: برخورداری از آموزش باکیفیت در تخصیص اعتبارات دیده شده است؛ ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در یک مرحله پرداخت گردید و ۳۰ میلیارد تومان هم در بودجه سنواتی لحاظ شد. به تازگی هم از محل فروش دودرصد گاز ۵۳ میلیارد تومان دیگر برای تجهیز هنرستان ها درنظر گرفته شد تا به مرور ناوگان تجهیزات هنرستان را به روز رسانی نماییم.
وی ضمن اشاره به اینکه بروزآوری محتوا هم به شکل جدی در حال پیگیری است اظهار داشت: در مرحله اول ۷۰ رشته مهارتی در کاردانش به روز رسانی و یا رشته های جدیدی بوجود آمد و مابقی هم به مرور صورت می گیرد. این فعالیت ها در جهت راهبرد اساسی دفتر فنی و حرفه ای در خصوص ارتقاء و بهبود مستمر کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در حال انجام می باشد.



1399/10/12
13:57:50
0.0 / 5
1095
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه