دستور وزیر آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه تغییركاربری و فروش اموال مازاد

دستور وزیر آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه تغییركاربری و فروش اموال مازاد

به گزارش پروژه آسان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه وزارت آموزش و پرورش چندان مباحث مالی ندارد و بیشتر مسائل آن آموزشی و تربیتی است اظهار داشت: ما دستگاه نظارتی در بدنه وزارتخانه را داریم. 43 هیئت بدوی تخلفات اداری و سه هیئت تجدید نظر داریم و خوشبختانه میزان پرونده ها 36 صدم درصد است و به نیم درصد هم در سال نمی رسد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در شانزدهمین نشست " گفت و گوی هفته" وزیر آموزش و پرورش که با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور بوسیله ویدئوکنفرانس و شبکه شاد انجام شد اظهار نمود: حکم دیوان محاسبات درباره عدم شمولیت نیروهای اداری در پرداخت تفاوت تطبیق ۱.۱ افزایش حق شغل، داستان سخت و مشکلی است و اگر حل نشود بازگشت استرداد این ارقام مشکلاتی را ایجاد خواهدنمود.
وی اشاره کرد: لازم است کارگروه مشترکی با دیوان محسابات ولو برای همین یکی دوموضوع خاص اخیر تشکیل گردد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش چندان مباحث مالی ندارد و بیشتر مسائل آن آموزشی و تربیتی است اظهار داشت: ما دستگاه نظارتی در بدنه وزارتخانه را داریم. ۴۳ هیئت بدوی تخلفات اداری و سه هیئت تجدید نظر داریم و خوشبختانه میزان پرونده ها ۳۶ صدم درصد است و به نیم درصد هم در سال نمی رسد.
احمدی افزود: علت این است که دستگاه تعلیم و تربیت نهاد مقدسی است و تخلفات کمتری در آن رخ می دهد. در استانها ۹۹ درصد پولی که تخصیص می یابد مربوط به حقوق و مزایا است و در کل وزارتخانه هم حدود ۹۶.۵ درصد کل بودجه مربوط به حقوق و مزایا است.
وی به مصوبه ای که هفته گذشته مجلس داشت و البته مربوط به مجلس قبلی بود و یکی دوبند آن مانده بود که شورای نگهبان رفع اشکال کرد اشاره نمود و اظهار داشت: این مصوبه مربوط به تغییرکاربری و فروش اموال مازاد است که وزیر دستور داد با جدیت و سلامت کامل دنبال شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود: در بحث عوارض شهرداری ها و... نیازمند همکاری و کمک دیوان محاسبات هستیم. اینکه مصوبه ای آمد در خصوص اینکه شهرداری سه درصد عوارض را به آموزش و پرورش بدهد و قانون قبلی سهم پنج درصدی را ملغی کرد و اصلاحیه ای زد، حمایت هایی را نیاز دارد و لازم است که هوای آموزش و پرورش را داشته باشند.
منبع:

1399/10/15
13:53:31
0.0 / 5
957
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه