جزئیات بازگشایی مدارس از ابتدای بهمن ماه

جزئیات بازگشایی مدارس از ابتدای بهمن ماه

در جهت ارتقای کیفیت آموزشی، از جانب وزیر آموزش و پرورش، دستورالعمل بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی از آغاز بهمن ماه به استان ها ارسال شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در اجرای مصوبات پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، درمورد آموزش حضوری پایه های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموز، از جانب محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل بازگشایی کلاس ها و مدارس مذکور از اول بهمن ماه سالجاری در ۶ بند و بارعایت پروتکل های بهداشتی به شرح زیر، به ادارت کل استان ارسال شد.
در بندهای این دستورالعمل آمده است:
۱- آموزش حضوری شامل دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی برپایه اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر (براساس آمار ثبت نامی در سناد) در وضعیت آبی وهنرجویان هنرستان های فنی وحرفه ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی می شود. ( تعداد دانش آموزان در کلاس های حضوری، حداکثر ۱۰ نفر است).
۲- مدیر مدرسه موظف است نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام نماید و برپایه مصوبات شورای مدرسه و انجام اقدامات لازم، زمینه حضور دانش آموزان را در مدرسه فراهم آورد. ترتیبات اجرایی، شامل ابلاغ به مدیران مدارس، تشکیل شورای مدرسه و برنامه ریزی نحوه حضور دانش آموزان در مدرسه و نحوه گروه بندی، روش اجرای دستورالعمل های بهداشتی و اطلاع رسانی مناسب و بموقع به خانواده ها باید تا پیش از آخر دیماه انجام شده باشد. بگونه ای که کلیه دانش آموزان مشمول و خانواده های آنان باید از میزان، زمان، نحوه حضور و دستورالعمل های بهداشتی مربوط آگاه باشند.
۳- رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی و دستورالعمل بهداشتی مدارس شبانه روزی در آموزش حضوری الزامی است. مسئولیت مدیریت و نظارت براجرای دستورالعمل بهداشتی برعهده مدیر و کادر اداری و اجرایی مدرسه است.
۴- با برگزاری جلسات هماهنگی و به خصوص اطلاع رسانی به گروه های مرجع در استان و شهرستان ها و رسانه های جمعی و اصحاب رسانه زمینه حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس و کاهش نگرانی ها و دغدغه های خانواده ها فراهم گردد.
۵- حضور کادر اداری و اجرایی مدارس در مناطق نارنجی، زرد و آبی برپایه بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور مانند سایر کارکنان دولت انجام می گیرد.
۶-مسئولیت کادر اجرایی و اداری مدارس، برنامه ریزی در عرضه خدمات با کیفیت، آموزش به کلیه دانش آموزان از بستر شاد، تلویزیون یا بسته آموزشی، بخصوص در پایه ها و دروسی که به صورت غیرحضوری انجام می شود، همینطور نظارت بر کار معلمان و دانش آموزان، پاسخ گویی به دغدغه خانواده ها و انجام تمهیدات برگزاری مناسبی برای آزمون هاست. مسئولیت حسن اجرای این شیوه نامه برعهده مدیر کل آموزش و پرورش استان است.
منبع:

1399/10/22
15:15:38
0.0 / 5
948
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه