رونمایی از شلوارك هوشمند دوچرخه سواری

رونمایی از شلوارك هوشمند دوچرخه سواری

به گزارش پروژه آسان یک استارتاپ انگلیسی از شلوارک جدید و هوشمندی برای دوچرخه سواری رونمایی نمود که با ارسال جریان های الکتریکی به عضلات دوچرخه سوار عملکرد وی را تقویت می کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، در این شلوارک هوشمند، حسگرها و سیم هایی تعبیه شده است که با ارسال جریان های الکتریکی به عضلات دوچرخه سوار، آنها را تقویت می کند.
در حالی که پیش از این از فناوری در جهت ارتقای تجهیزات دوچرخه سواری استفاده شده است، شلوارک های دوچرخه سواری به جز در مواردی مانند تغییر جنس پارچه، بدون تغییر باقی مانده اند.
اکنون یک استارتاپ انگلیسی به نام «ایمپالس» شلوارکی تولید کرده است که با استفاده از سنسورهای الکتریکی و هوش مصنوعی عضلات دوچرخه سواران را هنگام انجام این ورزش تحریک کرده و تقویت می کند. این شرکت می خواهد این فناوری را برای سایر فعالیت ها مانند دوندگان و کسانی که در باشگاه ورزش می کنند هم به کار بگیرد.
این کار به وسیله حسگرهایی که دائما فعالیت عضلات را بررسی می کنند، انجام می شود. این اطلاعات به هوش مصنوعی تعبیه شده در شلوارک ارسال می شود و در نتیجه این هوش مصنوعی بررسی می کند که کدام عضلات را باید برای بهتر شدن عملکرد دوچرخه سوار، بیشتر تحریک کرد. این جریان های الکتریکی توسط سیم های تعبیه شده در شلوارک به عضلات دوچرخه سوار منتقل می شوند.
دوان لوئیس دانشجوی دکتری در رشته علوم اعصاب دانشگاه «ساوت همپتون» این شلوارک را طراحی نموده است. ایده ساخت این شلوارک کمی پس از مطالعهی مبحث تماس عصبی –ماهیچه ای به ذهن وی رسید. سیناپس های شیمیایی در بین نورون های حرکتی و تارهای ماهیچه ای قرار دارند.
این اتصال به نورون های حرکتی کمک می نماید تا سیگنالی به تارهای ماهیچه ای بفرستند که سبب انقباض عضلات می شود. این شلوارک هوشمند، این کار را با استفاده از جریان های الکتریکی و بدون احتیاج به اینکه مغز فرمان آنرا بدهد، انجام می دهد.
قرار است این محصول هفته آینده در نمایشگاه بین المللی مصرف کنندگان تجهیزات الکترونیکی در جهان CES که به صورت مجازی برگزار می شود، به معرض نمایش گذاشته شود.
نمایشگاه CES یکی از بزرگ ترین رویدادهای نمایشگاهی فناوری است که حدود نیم قرن همواره به صورت حضوری در آمریکا برگزار شده است اما در سال ۲۰۲۱ به صورت کاملاً آنلاین و مجازی برپا می شود.
قرار است این نمایشگاه دیجیتالی از روز دوشنبه ۱۱ ژانویه تا روز پنج شنبه ۱۴ ژانویه (۲۲ تا ۲۵ دی) برگزار گردد ازاین رو بر مبنای تجربیات سالهای گذشته انتظار می رود اغلب رونمایی ها و معرفی محصولات جدید در ایام یکشنبه و دوشنبه یعنی ۱۰ و ۱۱ ژانویه صورت گیرد.
در سال ۲۰۲۱ میلادی انتظار می رود این نمایشگاه در حدود ۱۹۵۰ شرکت کننده داشته باشد و اغلب غول های فناوری در این نمایشگاه حضور دارند. ازاین رو انتظار می رود شرکت هایی مانند Asus، Lenovo، Hisense، LG، Microsoft، Nvidia، Panasonic، Philips، Samsung، Sony و بسیاری دیگر، محصولات جدید خویش را رونمایی کنند. به صورت خاص انتظار می رود سامسونگ از سری Galaxy S۲۱ بعنوان پرچمدار جدید گوشیهای خود در یک رخداد جعبه گشایی در آخرین روز از CES رونمایی کند.
رخدادهای آنلاین و مجازی کوچک و بزرگی که در سال ۲۰۲۰ میلادی به علت فراگیری کرونا برگزار شد، نشان داده است که جهان برای انتقال موفقیت آمیز به فعالیتهای راه دور آماده است، علیرغم این انتظار نمی رود برگزاری آنلاین نمایشگاه CES به یک رویه دائمی تبدیل گردد.


1399/10/22
17:23:32
0.0 / 5
1004
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه