زارع:

وزارت آموزش و پرورش مكلف به استخدام معلمان در سال آینده شد

وزارت آموزش و پرورش مكلف به استخدام معلمان در سال آینده شد

پروژه آسان: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 اظهار داشت که کمیسیون تلفیق، وزارت آموزش و پرورش را مکلف به استخدام معلمانی کرد که از سال 1388 به بعد با آموزش و پرورش همکاری دارند و از فرآیند استخدام جا مانده اند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، رحیم زارع در حاشیه جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) در نشست خبری در توضیح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که ۳۷۵ میلیارد تومان جهت پوشش بیمه ای هزینه های درمان ناباروری دارویی و پاراکیلینیک و سایر روش های درمان ناباروری اختصاص پیدا کند. همین طور سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان آموزش و پرورش مکلف شد نسبت به استخدام جاماندگان سال ۱۳۸۸ که الان با آموزش و پرورش همکاری دارند، اقدام نمایند که اولویت با معلمین قرآنی است.
وی افزود: جهت نظم دهی به صدور بخشنامه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل ها، دستگاه های اجرائی مکلف شدند در سال ۱۴۰۰ با هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهور نسبت به صدور بخشنامه ها و بخشنامه ها و دستورالعمل ها اقدامات لازم را انجام دهند که برای این کار یک رویه واحدی در نظر گرفته شده است چون هم اکنون نحوه ی صدور بخشنامه ها و بخشنامه ها خلل ایجاد می کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزود: به دولت اختیار داده شده طرح های جدید، نیمه تمام آماده بهره برداری و در حال بهره برداری را در قالب مشارکت واگذار کرده و یا به انتها برساند. این کار با اولویت بخش خصوصی، تعاونی و شهرداری ها صورت می گیرد. همین طور دولت مکلف شد در سال آینده بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را در مورد کلیه دستگاه های اجرائی انجام دهد.
زارع افزود: دولت حکمی گرفته بود که به سبب آن در اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، کارمندانی که تمایلی برای جابه جایی ندارند را بتواند آنها را بازخرید و بازنشسته کند. این حکم حذف شد و این اختیار به کارمندان داده شد که با اختیار خودشان به دستگاه های دیگر منتقل شوند. همین طور به دانشگاه های علوم پزشکی اجازه داده شد حداقل یک درصد و حداکثر پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی خودرا صرف نوسازی و خرید تجهیزات از شرکت های دانش بنیان کنند.
وی افزود: جهت اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی موضوعات مختلف توسط صداوسیما و اجرائی شدن بند «چ» ماده ۳۷ قانون برنامه ششم، سازمان برنامه و بودجه مکلف شد اعتبارات منظور شده را مستقیم در اختیار صداوسیما قرار دهد. سالهای قبل صداوسیما مجبور بود از کلیه دستگاهها برای گرفتن بودجه موافقت نامه دریافت نمایند ما در این مصوبه مقرر کردیم که سازمان برنامه و بودجه مستقیم اعتبارات را در مورد اجرای این بخش از برنامه ششم توسعه به صداوسیما پرداخت کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار نمود: امروز کمیسیون تلیفیق وارد بخش مربوط به هدفمندی یارانه ها و میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده می شود و گزارش کامل مصوبات کمیسیون تلفیق درباره ی بودجه امروز تقدیم هیات رییسه خواهد شد.
منبع:

1399/11/01
12:13:17
0.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه