تهویه كلاس های درس در فواصل زمانی كوتاه

تهویه كلاس های درس در فواصل زمانی كوتاه

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به وضعیت حضور دانش آموزان در مدرسه در ایام ابتدایی بهمن ماه، سفارش هایی به خانواده ها داشت و اظهار داشت: خانواده ها مسائل بهداشت فردی را به فرزندان خود آموزش دهند و بر آن تاکید کنند. به خصوص استفاده از مواد ضدعفونی برای دست و زدن ماسک به صورت دائم سفارش می شود.


محمد محسن بیگی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت حضور دانش آموزان در سومین روز از بازگشایی مدارس در پایه های اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها در مناطق با وضعیت آبی و زرد اظهار نمود: هنوز گزارشی از وضعیت حضور از مناطق نگرفته ایم ولی طی یک تا دو روز آینده گزارش وضعیت حضور دانش آموزان جهت ارزیابی از جانب مدارس به دست ما خواهد رسید.
وی ادامه داد: پیشبینی خود ما این است که در مناطق روستایی و عشایری به دلیل تراکم پایین جمعیت دانش آموزی و دسترسی کمتری که به امکانات آموزش مجازی دارند، کلاس های حضوری بیشتر باشد؛ اما در مناطق شهری احیانا کلاس حضوری بیشتر برای رفع اشکال از جانب خانواده هایی که گرفتار مشکلاتی هستند و نتوانستند مطالب درسی را به بچه ها منتقل کنند، برگزار گردد.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره تأمین اقلام ضدعفونی کننده برای مدارس هم اظهار داشت: مدارس برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدعفونی مشکلی ندارند و مورد خاص در خصوص وجود مشکل گزارش نشده است.
محسن بیگی در پاسخ به اینکه آیا پروتکل های بهداشتی در این مقطع از بازگشایی مدارس سختگیرانه تر شده اند؟ اظهار داشت: تغییر اصلی در پروتکل ها به فاصله گذاری فیزیکی برمی گردد، تراکم جمعیت در کلاس کم شده و تاکید بر تهویه فضاهای آموزشی در فواصل زمانی کوتاه است که حتما پنجره ها و درها باز شوند که هوا جریان پیدا کند.
وی ادامه داد: البته چون هوا سرد است امکان دارد دائم نتوان پنجره ها را باز گذاشت.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش سفارش هایی هم به خانواده ها داشت و اظهار داشت: خانواده ها مسائل بهداشت فردی را به فرزندان خود آموزش دهند و بر آن تاکید کنند. به خصوص استفاده از مواد ضدعفونی برای دست و زدن ماسک به صورت دائم سفارش می شود. ضمن آنکه چون در فصل زمستان قرار داریم حتما بچه ها پوشش مناسب داشته باشند چونکه در مدرسه ناچار هستند درها و پنجره ها را در فواصل زمانی کوتاه باز کنند تا هوا جابجا شود.1399/11/05
21:49:56
0.0 / 5
1136
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه