اختصاص ۶ نمره درس تربیت بدنی دانش آموزان به تكالیف حركتی و كار پوشه های تغذیه ای

اختصاص ۶ نمره درس تربیت بدنی دانش آموزان به تكالیف حركتی و كار پوشه های تغذیه ای

پروژه آسان: برمبنای دستورالعمل ابلاغی پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)، 6نمره از ارزشیابی درس تربیت بدنی به تکالیف حرکتی و کار پوشه های تغذیه ای این پروژه اختصاص داده شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در دستورالعمل پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ) که به صورت مشترک از طرف مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت و رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به استانها ابلاغ گردیده است مدیران مدارس مکلف به تشکیل کارگروه درون مدرسه ای با موضوع تغذیه سالم، کارهای ورزشی و عضویت معلمان تربیت بدنی، مراقبان سلامت، معاون پرورشی و تربیت بدنی و... شده اند.
دستورالعمل پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان کوچک با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم بعنوان یکی از طرح های تحولی وزارت آموزش و پرورش با هدف بهبود سلامت کودکان و نوجوانان کشور جهت اجرا به کلیه استانها، مناطق و مدارس کشور ابلاغ گردیده و در سطوح ستادی و استانی در دست پیگیری است.
به لحاظ اهمیت داشتن وزن متناسب و زندگی توأم با تحرک در بهبود و ارتقای یادگیری و همین طور در افزایش ایمنی افراد در مبتلاشدن و مقابله با بیماری کرونا و بیماریهای غیر واگیر در طول زندگی، از مسئولان استانی و مدیران مدارس خواسته شده است که به موارد زیر توجه کنند:
معاونان آموزش ابتدایی استان، شهرستان ها و مناطق نسبت به اجرای مطلوب طرح در جلسات مدیران مدارس بر اجرای مطلوب آن تاکید کنند. همین طور باید مدیران مدارس ابتدایی و شوراهای این مدارس نسبت به سازماندهی، تقسیم کار و نظارت بر اجرای مطلوب طرح در مدارس اقدام نمایند.
در این دستورالعمل آمده است که مدیران مدارس ابتدایی با سرگروه های آموزشی درس تربیت بدنی بعنوان ناظران پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان همکاری کنند تا آموزگاران پایه بتوانند پروسه راهنمایی و مداخله را به صورت مطلوب اجرا کنند.
۶ نمره از ارزشیابی درس تربیت بدنی نیز به تکالیف حرکتی و کار پوشه های تغذیه ای پروژه اختصاص داده شده است. شایسته است مدیران ضمن نظارت بر تکمیل پروسه ارزشیابی بر استفاده انگیزشی از ابزار ارزشیابی در پیشبرد اهداف پروژه کوچ تاکید کنند که البته در قالب دستورالعمل اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی در وضعیت کرونا به شماره ۹۸۹۱۹ تاریخ ۱۹ شهریور ۹۹ صورت می پذیرد.
همین طور لازم است مدیران مدارس با همراهی معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت، پیگیری لازم در مورد اجرای مشاوره ها و راهنمایی های مربوط به تغذیه و تربیت بدنی به دانش آموزان خصوصاً دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاق را داشته باشند و نسبت به تنظیم گزارشات هفتگی مدرسه اهتمام کنند. علاوه بر این مدیران باید برای تشکیل کارگروه درون مدرسه ای با موضوع تغذیه سالم و کارهای ورزشی و عضویت معلمان تربیت بدنی، مراقبان سلامت، معاون پرورشی و تربیت بدنی و... اقدام نمایند.
در بند پایانی این دستورالعمل نیز به این مساله اشاره شده است که مدیران مدارس به آموزگاران تاکید کنند در ارتباط خود با دانش آموزان نسبت به صحبت و مشاوره در مورد پروژه کوچ اهتمام کنند.1399/11/07
13:39:22
0.0 / 5
880
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه