هنوز كل مبلغ حق التدریسی ها را پرداخت نكرده ایم

هنوز كل مبلغ حق التدریسی ها را پرداخت نكرده ایم

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش اعلام نمود که شرط ورود به دانشگاه فرهنگیان 24 سال است، سال قبل بسیاری همکاران متقاضی بودند و سفارش شورای عالی آموزش و پرورش هم افزایش سن بود و آنرا به 24 سال افزایش دادیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه گفت وگوی هفته وزارت آموزش و پرورش که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد با اعلان اینکه چهار حوزه توسعه مهارت، کودکان بازمانده از تحصیل، رفع محرومیت های آموزشی، توسعه تعاونی ها و تقویت فرهنگ کار و اشتغال و کارآفرینی عرصه های مشترک بین دو وزارتخانه است که در این دفعه ه گفت و گو کردیم اظهار داشت: طی سال قبل زمینه های مختلفی برای همکاری بررسی شده است و امروز بطور خاص درباره توسعه تعاونی ها و ارائه همکاری ها و کمک های وزارت رفاه به حوزه تعاونی های وزارت آموزش و پرورش توافق نامه ای را امضا کردیم.
وی درباره پرداخت حق التدریس فرهنگیان و در پاسخ به اینکه اگر مبنای محاسبه حق التدریس شاغلین تفاوتی نکرده علت دریافتی کمتر چیست؟ گفـت: درباره ساعت کار همکاران و نحوه پرداخت، قاعده جدیدی وضع نکردیم، بر خلاف اینکه شایعه کردند ۳۵ دقیقه لحاظ شده است، به هیچ وجه ۳۵ دقیقه ای محاسبه نشده و حق التدریس ها برمبنای گزارشی که ادارات شهرستان ها از عملکرد همکاران داده اند، محاسبه شده و اگر گزارش ها با عملکرد همکاران ما منطبق نیست می توانند مراجعه کنند تا بررسی شود.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه معلمان اعلام نموده اند مبلغی که برایشان واریز شده یک سوم مبلغی است که سال قبل دریافت می کرده اند اظهار داشت: ما هنوز کل مبلغ حق التدریس را پرداخت نکرده ایم، همچنان حق التدریس نیمه اول سال جاری باقی مانده و امید است تا آخر سال بپردازیم. مبلغ واریزی کل مبلغ حق التدریس همکاران نبوده و مبلغی را که دریافت کردیم به استانها ابلاغ کردیم و آنها در همان چارچوب سالهای گذشته محاسبه کرده و پرداخت می کنند و اساسا پرداخت های دیگری هم در راه خواهد بود. بنای ما این بوده که تا آخر سال گذشته را تسویه نماییم اما اینکه نتیجه چه بوده باید گزارش استانها برسد.
وی در واکنش به اینکه برخی معلمان اعلام نموده اند اگر واریزی ها اینطور باشد از ادامه تدریس معذورند؟ اظهار داشت: نه خیر اینطور نیست. مطمئن باشید.
حاجی میرزایی همین طور درباره گلایه گروه های مشمول استخدامی که به دانشگاه فرهنگیان معرفی شده اند و باید آزمون اصلح و حدنصاب نمره ۷۰ درصد را کسب کنند اظهار داشت: این امر کاملا با قانون منطبق است و آنها که یک سال دوره آموزشی ببینند باید مهارت لازم را کسب کنند، این یک دوره تفننی نیست و یک دوره جدی است. در آخر هر دوره آموزشی آزمون گرفته می شود و چیز جدیدی نیست.
وزیر آموزش و پرورش در آخر اظهار داشت: شرط ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال است، سال قبل بسیاری همکاران متقاضی بودند و سفارش شورای عالی آموزش و پرورش هم افزایش سن بود و آنرا به ۲۴ سال افزایش دادیم.
منبع:

1399/11/20
13:33:46
0.0 / 5
919
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه