برگزاری بزرگترین گردهمایی مدیران قرآنی كشور

برگزاری بزرگترین گردهمایی مدیران قرآنی كشور

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری پنجمین دوره گردهمایی آموزش و توانمندسازی دوسالانه مدیران مراکز دارالقرآن های سراسر کشور را اعلام نمود و اظهار داشت: خوشبختانه طی سال های اخیر وضعیت دارالقرآن ها بیش از گذشته ارتقاء یافته است و از ابعاد مختلف فضای مناسبی برای فعالیت دارالقرآن ها به وجود آمده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب زاده در نشستی ویدئوکنفرانسی که از شبکه شاد پخش گردید جزئیات برگزاری پنجمین دوره گردهمایی آموزش و توانمندسازی دوسالانه مدیران مراکز دارالقرآن های سراسر کشور را که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار می گردد را اعلام نمود و اظهار داشت: اقدامات ارزشمندی در تامین و تولید محتوا در پایگاه های ۱۷ گانه قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز باتوجه به زیست بوم جدید و بعد از شیوع ویروس کرونا در آموزش و پرورش صورت گرفته است.
وی ادامه داد: همچون این اقدامات می توان به برگزاری محافل انس با قرآن، جشن های تکلیف و شکوفایی، چهارمین دوره مسابقات مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم به میزبان استان سمنان و سایر فعالیت ها اشاره نمود.
مسیب زاده با اعلان اینکه در این ایام اقدامات در حوزه قرآن، عترت و نماز از اهمیت ویژه ای برخوردار بودند اظهار داشت: همانطور که می دانید هر دو سال یکبار گردهمایی آموزش و توانمندسازی دوسالانه مدیران مراکز دارالقرآن های سراسر کشور برگزار می گردد و سال آینده نیز گردهمایی روسای ادارات کل قرآن، عترت و نماز استانها و کارشناسان و سراسر کشور با ظرفیت بیش از هزار نفر برگزار می شود.
وی افزود: از شروع سال تحصیلی در مهرماه تلاش شد و تمهید مقدمات صورت گرفت و افتتاحیه این گردهمایی به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرتهران در بستر فضای مجازی روز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه در تالار فرهنگ برگزار می گردد و تا روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه به مدت سه روز ادامه خواهد داشت که می توان از آن بعنوان بزرگترین گردهمایی مدیران قرآنی کشور یاد کرد.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه خوشبختانه طی سال های اخیر وضعیت دارالقرآن ها بیش از گذشته ارتقاء یافته است و از ابعاد مختلف فضای مناسبی برای فعالیت دارالقرآن ها به وجود آمده است اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری چنین برنامه هایی جنبه تبلیغی، ترویجی و تجلیل از خادمان و فعالان قرآن کریم و هماهنگی های مدیریتی و استفاده از با اهمیت ترین دستاوردهای قرآنی در سراسر کشور است.
مسیب زاده تاکید کرد که برگزاری برنامه ها در فضای مجازی دشوارتر از فضای حقیقی است، مراکز دارالقرآن ها بعنوان بازوان اجرائی و فکری و عملیاتی در کنار کارشناسان مناطق و رؤسای ادارت فعالیت می نمایند. خوشبختانه بیشتر استانها در برگزاری پیش اجلاسیه های نماز کاری کارستان کردند و امیدواریم سایر استانهایی که تا کنون موفق به برگزاری این پیش اجلاسیه ها نشده اند تا ۱۵ اسفندماه سال جاری این پیش اجلاسیه ها را برگزار کنند.
وی با اعلان اینکه همیشه تاکید ما بر حفظ قرآن کریم با اولویت جزء سی ام قرآن بوده است که یکی از کارهای جدی وزارت آموزش و پرورش است عنوان کرد: یکی از دستورجلسات شورای آموزش و پرورش استانها، طرح ملی حفظ قرآن و طرح مبین است، پس از رؤسای ادارات می خواهم تا این دو موضوع را همیشه از شورای آموزش و پروش استان هایشان پیگیر باشند.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در پنجمین دوره گردهمایی آموزش و توانمندسازی مدیران مراکز دارالقرآن های سراسر کشور بیش از ۹۰۰ نفر شرکت خواهند کرد که ۷۵۰ نفر از آنها مدیران مراکز دارالقرآن ها و ۱۵۰ نفر نیز از کارشناسان قرآن، عترت و نماز استانها هستند. وظیفه داریم مدیران برگزیده را شناسایی و از زحمات آنها تقدیر نماییم در ضمن باتوجه به شرایط کرونائی و پیش بینی این وضعیت تا یک سال آینده توسط کارشناسان لازم است با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برنامه های خودمان را مدیریت نماییم.
مسیب زاده با اعلان اینکه در این گردهمایی علاوه بر حضور مسئولان برجسته آموزش و پرورش و کشور از اساتید برجسته در حوزه قرآن، عترت و نماز استفاده شده است اظهار داشت: همین طور یک کار ویژه که در این دوره صورت می گیرد تجربه گردانی و استفاده از تجربیات برتر مدیران دارالقرآنها در تامین فضا، تجهیزات و جذب مخاطب است که بطور مثال یکی از دارالقرآن های کشور توانسته است باتوجه به شرایط موجود حدود ۱۲ هزار قرآن آموز جذب نماید که این تجربه بسیار ارزشمندی است که باید از روش ها و شیوه های نوین این دارالقرآن در جذب مخاطب استفاده گردد. زیارت مجازی حرم مطهر امام علی بن موس الرضا (علیه السلام)، بازدید مجازی از برج میلاد و سایر برنامه هایی که به صورت حضوری برای این گردهمایی در نظر گرفته می شد، به صورت مجازی برگزار می گردد.
1399/11/25
23:40:12
0.0 / 5
582
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه