دانش آموزان استثنایی را ایزوله نكنیم

دانش آموزان استثنایی را ایزوله نكنیم

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور اظهار داشت: رویکرد ˮتلفیقی فراگیرˮ برای آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنار دانش آموزان عادی در سال های اخیر 82 برابر بالا رفته است اما هم چنان در کیفیت آن مشکل داریم. نباید این دانش آموزان را ایزوله کرد و تا جایی که ممکنست باید در مدارس عادی درس بخوانند. نباید مدرسه نابینایان یا ناشنوایان مگر در موارد خاص داشته باشیم چونکه رفاه جامعه را باید از رفاه در مدارس شروع کرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در کنفرانس آنلاین "امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه" به بیان پیشنهاداتی برای آموزش و پرورش استثنائی در طراحی برنامه هفتم توسعه پرداخت و اظهار نمود: معتقدیم همچنان موضوع عدالت آموزشی مهم ترین جلوه عدالت است و هرچقدر جامعه ای فرصت های استانداردتری در بحث یاددهی و یادگیری داشته باشد عدالت بیشتری را تجربه می کند.

وی ادامه داد: عدالت آموزشی سه قلمرو در نظام آموزش و پرورش دارد که شامل عدم تعادل آموزشی منطقه ای، عدم تعادل آموزشی مدرسه ای و عدالت دیجیتالی در فضای آموزشی است. باید با رویکرد عدالت دولت را مکلف نماییم در برنامه توسعه هفتم استاندارد سازی نظام آموزش و پرورش عمومی و استثنایی را فراهم آورد. همین طور باید این نکته را در نظر گرفت که آموزش و پرورش استثنائی در تمام ابعاد نیازمند ۸ تا ۱۰ برابر استانداردهای بیشتری است.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود به الزام دولت و دستگاهها در تدوین سند جامع مداخلات به هنگام طلایی اشاره و اشاره کرد: ما از بدو خلقت در تعلیم تربیت دانش آموزان مسئولیم و از زمانی که دانش آموزان نیاز به مداخله دارند باید ورود نماییم، در این راستا نیازمند تربیت نیروی انسانی و تقویت الزام به غربالگری و اشتراک نتایج غربالگری در نهادهای مختلف با یکدیگر برای شناسایی به هنگام اختلالات ژنتیکی هستیم.

او در آخر اظهار داشت: نگاه جدی به تکنولوژی های جدید و مناسب سازی آن خصوصاً برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در طراحی برنامه توسعه هفتم بسیار حائز اهمیت می باشد، ما باید مناسب سازی فناوری ها را بطور جد هم برای دوران کرونا و هم برای بعد از کرونا مد نظر قرار دهیم.




1399/11/28
21:10:59
0.0 / 5
718
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه