آغاز فعالیت شادنما مختص پیش دبستانیها و استثنایی ها بزودی

آغاز فعالیت شادنما مختص پیش دبستانیها و استثنایی ها بزودی

به گزارش پروژه آسان مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی شاد اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۸۰ درصد از دانش آموزان در این شبکه عضو هستند و روزانه حدود ۶۰۰ هزار کلاس درس در این شبکه برگزار می گردد. همینطور ۴۰۳ گیگابیت بر ثانیه حجم ترافیکی اختصاص یافته به شاد است که بزودی آنرا ارتقا خواهیم داد. در کنار این ها فعالیت شادنما بزودی شروع خواهد شد؛ که مختص دوره پیش دبستانی، حوزه پرورشی، حوزه تربیت بدنی و آموزش و پرورش استثنایی است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید حسن الحسینی در سومین روز از برگزاری پنجمین دوره دوسالانه توانمندسازی مدیران دارالقرآن های سراسر کشور، ضمن اشاره به اینکه فضای مجازی یکی از مخلوقات انسان است و بعنوان یک دنیا به موازات دنیای واقعی برای ما پذیرفته شده است اظهار داشت: در دنیای مجازی کسی می تواند برتری داشته باشد که بتواند از نظر علمی و تکنولوژی برتر باشد و بتواند از این فضا به صورت بهینه بهره برداری کند. فضای مجازی عاملیت انسان را در عرصه های یاددهی-یادگیری تقویت می کند و در دنیای واقعی بر کنشگری انسان اثر می گذارد.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی یک سیستم مخاطب محور است اضافه کرد: این مهم به هویت بخشی انسان کمک می کند؛ ازاین رو آموزش مجازی آموزشی است که در جهت کرامت بخشی هرچه بیشتر به انسان به وجود آمده است. این فضا می تواند عزت انسان را حتی بیشتر از آموزش حضوری ارتقاء بخشد.
مسئول شبکه آموزشی شاد اظهار داشت: شبکه شاد روز به روز در حال توسعه علمی و توسعه بر اساس نیازها و خواسته های مخاطبان است. این فضا را باید طوری مدیریت نماییم که عملا بتوانیم بیشترین کیفیت را عرضه دهیم. مهم ترین هدف ما تعمیق یاددهی-یادگیری و کیفیت بخشی است.
وی ضمن اشاره به اینکه تلاشگران حوزه قرآن از لحاظ کمّی، مشکلی نسبت به سال پیش احساس نمی کنند اظهار داشت: هدف بعدی ما ارتقای کیفیت، جدابیت و مقبولیت هرچه بیشتر محتوای این دروس است. نباید صرفاً آمارسازی مدنظرمان باشد؛ چونکه نتایج خوبی به دنبال نخواهد داشت.
الحسینی اضافه کرد: تابحال بیشتر از ۸۰ درصد از دانش آموزان در این شبکه عضو هستند و روزانه حدود ۶۰۰ هزار کلاس درس در این شبکه برگزار می گردد. همینطور ۴۰۳ گیگابیت بر ثانیه حجم ترافیکی اختصاص یافته به شاد است که بزودی آنرا ارتقاء خواهیم داد. در کنار این ها فعالیت شادنما بزودی شروع خواهد شد؛ که مختص دوره پیش دبستانی، حوزه پرورشی، حوزه تربیت بدنی و آموزش و پرورش استثنایی است.
وی با اشاره به اینکه فعالیتهای تربیتی با تلاش حوزه پرورشی بیشتر از پیش و با قدرت بیشتر درحال انجام است، اظهار داشت: از لحاظ کمیت، فعالیتهای پرورشی از بخش آموزشی پیشی گرفته است. همه معلمین در تلاش هستند از یک فضای حقیقی، وارد یک فضای جدید و نو شوند و این مهم احتیاج به تلاش مضاعف دارد.
مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی شاد اظهار داشت: مسائل فنی مطرح شده تلاشگران حوزه قرآن، عترت و نماز بزودی مرتفع خواهد شد. این فضا یک نعمت و فرصت در دست ماست و نباید با دید منفی با آن برخورد نماییم.
او در آخر ضمن عرضه آمار تعداد عضویت ۲۰ میلیون نفر در شبکه شاد اظهار داشت: با استفاده از شبکه شاد سواد فناوری کشور را افزایش می دهیم. همینطور در تلاش هستیم تا شکاف دیجیتالی که یکی از عوامل مهم و اثرگذار در پیشرفت کشورهاست را در آینده حذف نماییم.
منبع:

1399/11/29
23:44:46
0.0 / 5
801
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه