نحوه جبران عقب ماندگی دروس عملی هنرستانیها به دنبال تعطیلات كرونایی

نحوه جبران عقب ماندگی دروس عملی هنرستانیها به دنبال تعطیلات كرونایی

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش درباره روند آموزش هنرستانی ها و بخصوص دروس عملی و کارگاهی که با قرمز شدن وضعیت کرونا در خیلی از مناطق تعطیل شده است، توضیحاتی ارائه نمود.


مصطفی آذرکیش در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار نمود: سه نوع درس در دوره هنرستان و کاردانش داریم؛ نخست دروس عمومی هستند که آموزش آنها تحت هر شرایطی به طریقه مجازی ارائه می شود.
وی ادامه داد: بخش دوم دروس پایه مانند فیزیک، شیمی و ریاضی است و شایستگی های غیرفنی مانند اخلاق حرفه ای و کارآفرینی است که آموزش آنها هم در بستر تلویزیون و پیامرسان ها دنبال می شود. درباره آموزش این دو گروه از دروس جای نگرانی وجود ندارد.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه گروه سوم، دروس کارگاهی هستند اظهار داشت: هنرجویان در شاخه فنی هفته ای دو روز در هفته کارگاه عملی دارند که ماهانه هشت روز می شود. طی چندماه سپری شده از سال تحصیلی، شهرها به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت های مختلفی قرار داشتند و در آن محدوده های زمانی که شهرها آبی و زرد بودند برگزاری کارگاه ها بصورت تراکمی در خیلی از هنرستانها انجام شده است.
آذرکیش افزود: هم اکنون نیز همه شهرهای کشور قرمز و نارنجی نیستند اما در مجموع اگر فرض نماییم که تعطیلات ۱۰ روزه تمدید می شود و تا سه ماه دیگر هم نمی توانیم مدارس را در مناطق قرمز دایر نماییم، به تناسب هفته هایی که تعطیلست باید هر هفته دو روز را جبران نماییم و برای جبران سه ماه پیش رو، ۲۴ کارگاه عملی اجرا شود.
وی ادامه داد: ما به محض تغییر وضعیت و با فراهم شدن امکان آموزش حضوری با اجازه ستاد کرونا این کارگاه ها را برگزار می نماییم. البته امیدواریم این روند تداوم نیابد و شاهد بهبود وضعیت شیوع بیماری در شهرهای مختلف باشیم.
منبع:

1400/01/24
20:52:03
0.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه