با تبریك روز معلم

حاجی بابایی: ظرفیت دولت و مجلس برای آموزش و پرورش پویا و مقتدر بكار گرفته شود

حاجی بابایی: ظرفیت دولت و مجلس برای آموزش و پرورش پویا و مقتدر بكار گرفته شود

به گزارش پروژه آسان رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با نگاه فراوزارتخانه ای و تبدیل گفتمان تعلیم و تربیت به گفتمان غالب جامعه و بکارگیری تمام ظرفیت های دولت و مجلس، آموزش و پرورش پویا، مقتدر و مترقی میسر می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در پیام حمیدرضا حاجی بابایی به مناسبت روز و هفته بزرگداشت مقام معلم آمده است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
معلمان به معنای واقعی افسران سپاه پیشرفت کشور هستند و حفظ شأن و جایگاه معلم در درجه اول به عهده خود آنان است، آموزش و پرورش هم باید از شأن و جایگاه معلمان حمایت کند و این هدف باید با کمک مجلس و دستگاههای مرتبط همچون سازمان برنامه و بودجه محقق شود.
مقام معظم رهبری( مدظله العالی)
در فراز و فرود تاریخ واژه معلم همواره ملازم آگاهی بوده است و معلمان پیامبرگونه وجود خود را در طبق اخلاص نهاده ودرخدمت تعلیم وتربیت و بصیرت انسانها بوده اند.
امروز هم در اضطراب بیماری کرونا، با تعطیلی مدارس، در و دیوار مدرسه بی تاب نشاط وهیاهوی جانبخش دانش آموزان و معلمان نگران آموزش فرزندان میهن، با عشق به روشنگری، آنجا که شرایط میسر بود، با آموزش های مجازی و دیجیتالی و تلویزویون آموزشی و در جایی که این امکانات مهیا نبود، با بسته های آموزشی و حضور در عرصه های خطر، با وجود احتمال ابتلای بیماری، عاشقانه برای روشنگری و مبارزه با ظلمت جهالت، به پای رسالت معلمی خویش ایستادند و تعدادی از آنها در خیل شهدای خدمت جاودانه شدند.
باور و ایمان داریم، که تکریم مقام معلم، تکریم سفیران صداقت و پاکی ها و قلب نظام تعلیم وتربیت و کلید واژه تحول در آموزش وپرورش است، که معلم باید قله نشین باشد، تا دانش آموز فاتح قله های دانش، مسئولیت پذیری، کرامت انسانیت و... شود.
با بزرگداشت مقام والای شهید مطهری و تبریک فرارسیدن روز و هفته تکریم مقام معلم به فرهنگیان، پیشکسوتان و بازنشستگان واساتید دانشگاه، بعنوان مهم ترین موتور محرک واساس و پایه توسعه و پیشرفت فرهنگ، اقتصاد و امنیت کشور، بار دیگر تاکید می کنم، فراتر از تبریک، تکریم معلم در عمل است، که با نگاه فراوزارتخانه ای وتبدیل گفتمان تعلیم وتربیت به گفتمان غالب جامعه و بکارگیری تمام ظرفیت های دولت و مجلس برای تحقق آموزش وپرورش پویا، مقتدر ومترقی میسر می شود.
یکی از این فرصت ها، بررسی ونظارت بر میزان اجرای مصوبات و تحقق اهداف برنامه های ناظر بر اسناد بالادستی بخصوص قانون برنامه ششم توسعه و اولویت دادن برنامه هفتم توسعه کشور به آموزش وپرورش است که با صدمه شناسی به منظور رفع موانع وایجاد زیرساخت های لازم برای نیل به اهداف قانون اساسی، سندنقشه جامع علمی کشور، سیاست های کلی نظام تعلیم وتربیت و سند تحول بنیادین میسر می گردد.
امید است، با استعانت از خداوند سبحان و رهنمودهای مقام معظم رهبری وبکارگیری همه ظرفیت ها با انسجام وهمدلی وهم افزایی شاهد رشد و پیشرفت روز افزون جمهوری اسلامی ایران در تراز ملت بزرگ ایران باشیم.»
منبع:

1400/02/12
12:53:42
0.0 / 5
575
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه