حلقه هوشمند جایگزین كلید و كارت بانكی می شود

حلقه هوشمند جایگزین كلید و كارت بانكی می شود

پروژه آسان: پژوهشگران انستیتوی فناوری ریخته گری، کامپوزیت و فرآوری وابسته به جامعه فرانهوفر آلمان، با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی و RFID حلقه هوشمندی را ساختند که قابلیت جایگزینی کلیدها و کارت های اعتباری را دارد.به گزارش روز چهارشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، برچسب های RFID در حقیقت قسمتی از یک سیستم شناسایی با بهره گیری از امواج رادیویی هستند که به یک شیء متصل شده و داده هایی را در قالب سیگنال های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای یک دستگاه بازخوان ارسال می کنند.
این حلقه هوشمند دارای یک برچسب RFID است که توسط پالس های الکترومغناطیس یک دستگاه رادار شارژ می شود. این حلقه بطور مستمر سیگنال هایی را برای دستگاه رادار ارسال می کند که حاوی داده هایی مانند پسورد اختصاصی کاربر است.طرز کار حلقه به چه شکل است؟

برای ساخت این حلقه با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی، پرتوهای لیزر پودر فلز را داغ کرده و در یک ساختار معین ذوب می کنند تا ذرات فلز به هم متصل شده و حلقه را بصورت لایه به لایه شکل دهند.

در جریان کار حفره ای درون حلقه ایجاد می شود و یک بازوی رباتیک برچسب RFID را درون آن قرار می دهد. سپس روی برچسب با لایه ای از فلز به ضخامت یک میلی متر بسته می شود.

محققان امیدوارند به زودی از این فنآوری برای باز کردن انواع در، خرید کالا و حتی ارسال اطلاعات حیاتی کاربر برای امدادگران استفاده کنند.

همچنین با استفاده از این فنآوری می توان تجهیزات هوشمندی مانند قطعات فلزی ماشین آلات تولید کرد که اطلاعاتی را در ارتباط با کارکرد خود مخابره می کنند.منبع:

1400/02/17
17:03:42
0.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه