معلمان كدام كشورها بالاترین حقوق را دریافت می كنند؟

معلمان كدام كشورها بالاترین حقوق را دریافت می كنند؟

خراسان رضوی حرفه آموزش، یک عنصر حیاتی برای بقاء اقتصادی هر کشور است. حقوق معلم به عوامل مختلفی همچون سالهای تجربه، مکان، مدارس خصوصی و دولتی، تحصیلات، مدارک اضافی و غیره بستگی دارد و بطور کلی درآمد معلمان دبیرستان، نسبت به معلمان دبستان بالاتر است.


در اینجا لیستی از کشورهایی با بیشترین حقوق معلمان (متوسط حقوق به دلار آمریکا) ذکرشده است:
سوئیس
متوسط حقوق معلمان در کشور سوئیس ۱۱۰ هزار دلار است. سالانه هر معلم شاغل در منطقه زوریخ ۱۱۰ هزار فرانک( CHF سوئیس ارزش آن حدودا برابر یک دلار آمریکا) برمبنای حقوق ۱۳ ماه سوئیس و معلمان خارج از این منطقه مانند سنت گالن، سالانه کمتر از ۱۵ هزار CHF دریافت می کنند.
لوکزامبورگ
متوسط حقوق هر معلم در این کشور ۱۰۰ هزار دلار است. متوسط حقوق معلمین با تجربه در مقطع متوسطه ۹۰ هزار یورو و تعدادی از پردرآمدترین معلمان، بیش از ۱۱۶ هزار یورو دریافت می کنند. حقوق اولیه معلم دبستان حدود ۶۰ هزار یورو و معلم دبیرستان ۶۶ هزار یوروست.
کانادا
متوسط حقوق معلمان در کانادا ۷۴ هزار دلار است. متوسط حقوق یک معلم کانادایی سالانه ۱۰۰ هزار دلار است. افرادی که در نوناووت (جدیدترین و بزرگ ترین قلمروی کانادا) هستند، بالاترین درآمد را با حقوق ۱۰۸ هزار دلار و افراد در مونترال (بزرگ ترین شهر استان کبک) تنها ۸۳ هزار دلار دریافت می کنند.
آلمان
متوسط حقوق معلم در کشور آلمان ۷۰ هزار دلار است. معلمان آلمانی با تجربه بطور متوسط ۶۳ هزار یورو درآمد دارند. حقوق اولیه سالانه از ۴۴ هزار تا ۵۰ هزار یوروست.
هلند
متوسط حقوق در این کشور ۶۷ هزار دلار است. حقوق سالانه معلمی که در هلند مشغول به کار است، حدود ۶۰ هزار یورو و افراد با بالاترین درآمد سالانه بیش از ۶۸ هزار یورو درآمد دارند.
استرالیا
متوسط حقوق معلمی ۶۷ هزار دلار است. به معلمان تمام وقت استرالیایی باتجربه سالانه متوسط حقوق ۹۸ هزار دلار استرالیا پرداخت می شود و حقوق اولیه افراد بدون تجربه در حدود ۶۰ هزار دلار استرالیا است.
ایالات متحده
متوسط حقوق معلمان این کشور ۶۰ هزار دلار است. افرادی که در نیویورک مشغول هستند با ۸۰ هزار دلار در سال، پردرآمدترین افراد هستند، درحالی که کمترین در در ایالت داکوتای جنوبی و ۴۲ هزار و ۴۵۰ دلار است.
ایرلند
متوسط حقوق معلم در این کشور ۵۳ هزار دلار است. معلمان ایرلندی بعد از سال ها تجربه می توانند سالانه ۴۸ هزار یورو درآمد کسب کنند و حقوق اولیه بطور متوسط ۳۰ هزار یورو است.
دانمارک
متوسط حقوق در این کشور ۵۲ هزار ۵۰۰ دلار است. در دانمارک معلمان بعد از چندین سال تجربه درآمد سالانه ۴۷ هزار یورو خواهند داشت، شروع حقوق بین ۳۵ هزار تا ۳۸ هزار یوروست.
اتریش
متوسط حقوق معلمان در اتریش ۵۰ هزار دلار است. معلمان باتجربه شاغل در اتریش سالانه بطور متوسط ۴۵ هزار یورو درآمد کسب می کنند.


کشورهایی که معلمان مدارس ابتدایی بیشترین دستمزد را دریافت می کنند
طبق اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)در سال ۲۰۱۹، یک معلم مدرسه ابتدایی در ایالات متحده حقوق اولیه ۴۱ هزار و ۱۱۹ دلار (حقوق بالاتر از خیلی از کشورهای توسعه) را دریافت کرد. طی ۱۵ سال، حقوق معلمان مدارس ابتدایی ایالات متحده بطور متوسط به بالای ۶۱ هزار دلار افزایش یافت.
سطح حقوق و دستمزد در شمال کانادا، در مدرسه ابتدایی بطور متوسط ۴۰ هزار و ۵۰۴ دلار و زمانی که ۱۵ سال تجربه دارند، اندکی بیش از ۷۰ هزار دلار است.
طبق OECD، لوکزامبورگ بهترین حقوق معلمان ابتدایی را در میان سایر کشورها دارد. با حقوق اولیه ۷۰ هزار و ۲۹۵ دلار و پس از ۱۵ سال تجربه بطور متوسط ۱۰۲ هزار و ۶۳۰ دلار دریافت می کنند.
در خیلی از کشورهای پیشرفته اتحادیه اروپا، معلمان ابتدایی جدید می توانند انتظار داشته باشند که کمتر از نیمی از حقوق پایه معلمی لوکزامبورگ را دریافت نمایند، برای مثال، در فرانسه و ایتالیا معلمان جدید کمی بیش از ۳۱ هزار دلار دریافت می کنند و پس از ۱۵ سال کار حقوق آنان به حدود ۳۸ هزار دلار نیز نخواهد رسید.
حقوق اولیه در کشورهای پیشرفته آسیایی برای معلمان ابتدایی ژاپنی اندکی کمتر از ۳۰ هزار دلار و برای کره جنوبی حدود ۳۲ هزار دلار است. چشم انداز طولانی مدت آنان بهتر است، در ژاپن پس از ۱۵ سال تجربه معلمان حقوق ۴۹ هزار و ۱۱۳ دلار و در کره جنوبی ۵۶ هزار و ۵۷۸ دلار دریافت می کنند.
متوسط حقوق یک معلم در انگلیس حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ پوند است. حقوق معلمان مانند بیشتر مشاغل، به محل کار و نوع موسسه ای (مدرسه، کالج، دانشگاه یا حوزه تخصصی) که فعالیت می نمایند و رشته هایی که در آن تخصص دارند، بستگی دارد. با افزایش تجربه و طول خدمت، حقوق معلمان نیز افزایش می یابد. معلمان باتجربه بطور معمول بین ۳۶ هزار و ۵۰۰ تا ۴۸ هزار پوند دستمزد دارند که این امر نیز بستگی به محل و نوع تخصص دارد. در این کشور مقیاس حقوق و دستمزد معلم دبیرستان بسیار شبیه معلم دبستان است و حقوق آنان از حدود ۲۴ هزار پوند آغاز می شود. معلمان خصوصی نیز برمبنای ساعت، حقوق دریافت می کنند و برمبنای سطح صلاحیت و مهارت های مورد نیاز می توانند ۲۰ تا ۶۰ پوند در ساعت دستمزد دریافت نمایند.
کشورهایی با کمترین حقوق معلمان شامل شیلی ۴۴ هزار و ۷۸۵ دلار، کلمبیا ۴۴ هزار و ۵۴۷ دلار، یونان ۴۰ هزار و ۳۰۲ دلار، کاستاریکا ۳۹ هزار و ۶۸۲ دلار، لیتوانی ۳۷ هزار و ۲۲۰ دلار، ترکیه ۳۳ هزار و ۱۱ دلار، مجارستان ۳۲ هزار و ۸۱۵ دلار، جمهوری چک ۳۱ هزار و ۲۴۵ دلار، لهستان ۲۹ هزار و ۶۳ دلار و جمهوری اسلواکی ۲۳ هزار و ۱۸۹ دلار است.
در بررسی ۱۵ کشور، کمتر از ۴۰ درصد معلمان زن بودند. با این وجود در سه چهارم کشورهای مورد بررسی، زنان بیشتر از مشاغل دیگر در تدریس حضور داشتند و برخلاف حضور بیشتر مردان، تدریس فرصت بهتری برای اشتغال زنان به وجود آورده است. برخی شواهد نشان میدهد که معلمان زن، خصوصاً در دوره متوسطه، نقش به سزایی در خواسته های دختران و ابقاء مدارس داشته اند.
منابع

blog.cheapism.com

statista.com

naibuzz.com

totaljobs.com1400/02/17
17:43:33
0.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه