چالش فارغ التحصیلان جدید با مدرك آنلاین

چالش فارغ التحصیلان جدید با مدرك آنلاین

پروژه آسان: خراسان رضوی شیوع بیماری همه گیر کووید- 19 منجر به بیشترین افزایش مشارکت در یادگیری آنلاین شد. از آنجائیکه حدودا 100 درصد فارغ التحصیلان جدیدی که امسال وارد بازار کار می شوند، مدرک خودرا بصورت آنلاین دریافت کرده اند بنا بر این باید معیارهای ارزیابی سنتی داوطلبان باردیگر بررسی شود.


به نقل از ویفروم، یادگیری آنلاین می تواند آمادگی بهتری جهت زندگی عادی و کاری ازجمله «مهارت های نرم» (مربوط به شخصیت افراد در تعامل با دیگران) و «مهارت های عملکردی» (افراد با تخصص عملکرد متفاوت) فراهم آورد.
خیلی از کلاس های آموزشی در جهان، پس از شیوع بیماری همه گیر کروناویروس بصورت آنلاین برگزار شدند و نتیجه آن تحول آنی برای مدارس سنتی نبود، بلکه بزرگ ترین مشارکت در یادگیری آنلاین بود. در سال ۲۰۱۸، تنها هفت میلیون دانش آموز متوسطه آمریکایی در دوره های آموزش الکترونیکی شرکت و فقط ۱۷ درصد از دانش آموزان در آن سال، در دوره های منحصرا آنلاین ثبت نام کردند، اما در سال ۲۰۲۰، خیلی از دانش آموزان و دانشجویان بصورت آنلاین آموزش دیدند و تغییر ناگهانی به دوره های آموزشی آنلاین بعنوان یک ضرورت و نه یک انتخاب توصیف شدند.
آخرین داده های مرکز تحقیقات دانشجویی Clearinghouse (گزارشی دو ساله در مورد ثبت نام آموزش عالی ایالات متحده) نشان میدهد که ثبت نام حضوری در دو ترم گذشته حدودا در همه گروه های آموزشی کاهش یافته است، در صورتیکه موسسات آنلاین برعکس این موارد را تجربه کرده اند و موسساتی که قبل از شیوع بیماری همه گیر، ۹۰ درصد بصورت آنلاین ثبت نام می کردند، شاهد رشد زیادی بودند.
از زمان های گذشته، مدارک دانشگاهی سنتی توسط تعدادی از کارفرمایان بعنوان ارزیابی پتانسیل و توانایی یک داوطلب و نه لزوما مهارت وی مورد استفاده قرار می گرفت و در مقابل برنامه های آموزشی آنلاین بی وقفه بر آموزش مهارت های مستقیم تمرکز کرده اند. نتایج بررسی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که ۶۱ درصد از رهبران منابع انسانی، براین باورند که یادگیری آنلاین در مقایسه با سنتی، کیفیت برابر و یا بیشتری دارد. برمبنای همان نظرسنجی، ۵۸ درصد از کارفرمایان ایالات متحده براین باورند که شهرت یک موسسه عامل اصلی اعتبار است و کسب مدرک آنلاین یا حضوری در آن تاثیری نخواهد داشت.
کارفرمایان در مورد شکاف مهارت ها و کمبودها در تمام بخش های اقتصاد جهانی ابراز نگرانی می کنند. البته خیلی از کارفرمایان معتقدند، دیگر تمایزی بین یادگیری آنلاین و غیر حضوری وجود ندارد. شایان ذکر است، فرایندهای ارزیابی برمبنای شهرت دانشگاه که هم اکنون انجام می شود، حتی در مناطق بدون کمبود نیز، استخدام افراد با مهارت های صحیح را دشوارتر کرده است.


مزیت آموزش آنلاین، آمادگی بهتر جهت زندگی جدید نسبت به دوره های آموزشی سنتی است. دورکاری نه فقط به سبب شیوع بیماری همه گیر کووید- ۱۹، بلکه سال هاست درحال افزایش است و در نتیجه کارفرمایان سرعت وضعیت خودرا تغییر می دهند.
باتوجه به ماهیت همه جانبه تجربه یادگیری آنلاین، در هنگام همکاری با همکلاسی ها در محیط شبیه کسب وکار اما واقعی، نه فقط قادر به ارزیابی مهارت های سخت، بلکه مهارت های نرم و اثبات شده نیز هستیم. دانشجویان می آموزند که چگونه بعنوان اعضای گروه های پراکنده در سطح جهان با تنوع زمینه، تجربه و مهارت پیشرفت کنند. جای تعجب نیست که شاهد افزایش تقاضا برای مهارت های نرم یا ماندنی (پایا) هستیم. نتایج بررسی های اخیر نشان داده است که مهارت های نرم چهار برابر بیشتر از مهارت های سخت در فهرست های شغلی ذکر شده است و البته در مورد افزایش مهارت های نرم، مهارت های عملکردی، جایی که یک رشته و یک دامنه خاص تلاقی می کنند، اهمیت بیشتری دارد.
مهارت های مورد نیاز در بازار کار باتوجه به نقش فناوری در همه صنایع به سرعت تغییر می کنند. واقعیت عملی نشان میدهد که تعدادی از برداشت ها از یادگیری آنلاین منسوخ و بی ثبات است. عرضه و تقاضا در بازارهای کار از نظر هم ترازی درحال نزدیک تر شدن هستند. کارفرمایان به ارزیابی معیارهای مبتنی بر مهارت روی آورده اند، برای اینکه روش های سنتی همیشه کافی نیستند و کارگران در یادگیری و مهارت های همیشگی سرمایه گذاری می کنند و شغل آنان نیز به این مورد بستگی دارد.
این فرصتی برای مشاغل و کارکنان است تا ذهنیت بازتری داشته باشند. ما می توانیم فرضیات نادرست در مورد آموزش را کنار بگذاریم، بطور عینی بر مهارت تمرکز و یکی از گسترده ترین چالش های اقتصادی زمانه خودرا حل نماییم. با دستیابی و انگیزه برای دنبال کردن فرصت های یادگیری آنلاین مقرون به صرفه، جهانی و قوی، نیروی کار آینده متحرک با عملکرد متقابل و با عملکرد بالا خواهیم داشت.
منبع:

1400/03/20
22:50:53
0.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه