معلمان، حلقه اتصال دانش آموزان به قرآن

معلمان، حلقه اتصال دانش آموزان به قرآن

پروژه آسان: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش «مسابقات قرآنی» را حلقه اتصال بین دانش آموزان، معلمان و جامعه به قرآن دانست و «معلمان» را حلقه اتصال دانش آموزان به قرآن نامید که می توانند در سراسر کشور، جریان های قرآنی، ایجاد کنند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در اختتامیه ششمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور، کارهای قرآنی را از مهم ترین برنامه های حوزه پرورشی عنوان نمود و اظهار داشت: کارهای قرآنی نه فقط در وضعیت کرونائی متوقف نشد، بلکه خلاقانه و باشکوه استمرار پیدا کرد و این به همت همه فعالان و همکاران حوزه قرآن در کشور است. همکاران استان خراسان رضوی که یک پای ثابت کارهای قرآنی کشور هستند، امسال نیز مهربانانه، عاشقانه و خالصانه این میزبانی را پذیرفتند و به بهترین شکل ممکن برگزار کردند.
وی افزود: امسال ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور را برگزار کردیم، نتایج موثر و باارزش این حرکت قرآنی در سطح کشور بی شمار است.
وی ادامه داد: معلمی که راهبر تربیتی یک مجموعه است و در طول شبانه روز در کلاس های مختلفی حضور پیدا می کند، آشنایی و انس با قرآن او می تواند زمینه انس و آشنایی دانش آموزان با قرآن را فراهم آورد.
کاظمی اظهار داشت: کلاسی که یک معلم قرآن در آن حضور دارد، حتما رفتار دانش آموزان آن کلاس در تراز قرآن است وبراساس ترازسندتحول بنیادین این معلم می تواند برای دانش آموزان، الگو باشد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: معلمان بعنوان مراجع اجتماعی در سطح کشور هستند که مورد اعتماد عمومی جامعه قرار دارند، هر چقدر انس و الفت بیشتری با قرآن داشته باشند می توانند مرجعیت خودشان را بیشتر حفظ کنند و ارتقا دهند.
وی ادامه داد: ارتقای توانمندی ها و شایستگی های معلمان بعنوان راهبران تربیتی از اهدافی است که دنبال می نماییم و از همه مهم تر معرفی چهره ها و معلمان الگو در زمینه قرآن عترت و نماز در سراسر کشور است. معلمان همیشه می توانند الگوسازی و جریان سازی کرده و شوق انگیز باشند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش کاظمی اظهار داشت: مسابقات قرآن حلقه اتصال دانش آموزان، معلمان و جامعه به قرآن است، ما معتقدیم معلمان می توانند جریان های قرآنی ارزشمندی را در سراسر کشور ایجاد کنند. شکوفایی استعدادها و سرمایه های قرآنی یکی از نتایج باارزش این مسابقات است و هر ساله قسمتی از چهره های ملی و بین المللی قرآنی در سطح کشور متعلق به همین مسابقات قرآن هستند.
منبع:

1400/04/22
20:33:18
0.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه