مشاركت ۴ و نیم میلیونی در مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی

مشاركت ۴ و نیم میلیونی در مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، جزئیات رقابت آنلاین دانش آموزان در سی و نهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری ˮفرداˮ را شرح داد و اظهار داشت: بیشتر از ۴.۵ میلیون نفر-رشته در این دوره از جشنواره شرکت کردند.


علی رمضانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آغاز برگزاری مرحله آنلاین سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری از روز بیست و هشتم تیرماه اظهار نمود: این مرحله از رقابت دانش آموزان برگزیده تا سوم مرداد ادامه دارد و اختتامیه هم روز ششم مرداد ماه و همزمان با شب عید غدیرخم برگزار و برگزیدگان نهایی معرفی می گردند.
وی ادامه داد: در این چند روز، دانش آموزان منتخب ضمن تعامل و دیدار مجازی با داوران جشنواره، درباره چگونگی خلق آثار گفتگو کرده و راستی آزمایی های فنی بخش های مختلف هم صورت می گیرد.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه برگزاری سی و نهمین دوره از جشنواره فرهنگی هنری فردا امسال هم به رغم شرایط کرونایی و استمرار آموزش غیرحضوری، تعطیل و متوقف نشد اظهار داشت: همچون بازبینی های صورت گرفته در این راستا میتوان به مناسب سازی رشته ها با عنایت به شرایط موجود اشاره نمود که بر مبنای آن برخی رشته های گروهی و حضوری حذف و رشته های انفرادی جایگزین شدند.
رمضانی تصریح کرد که این جشنواره، مسیر خوبی جهت شناسایی و پرورش استعدادهای هنری دانش آموزان در زمینه های مختلف است و به منزله یک کارگاه بزرگ آموزشی شمرده می شود، چونکه دانش آموزان در تعامل با اساتید و هنرمندان نام آشنای کشور، نکات بسیاری می آموزند.
وی افزود: این جشنواره از آبان ماه سال قبل و با ابلاغ شیوه نامه مربوط، در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور به صورت فرایند محور برگزار شده است و از میان آثار ارسالی به دبیرخانه در شش بخش هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش های ادبی، رسانه و فضای مجازی و نقد که در مجموع حدود ۸۰ شته و گرایش مختلف را در برمی گیرد برگزار شده و همانطور که گفته شد آثار منتخب به مرحله رقابت در بخش آنلاین راه یافتند.
به قول مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، چهار میلیون و ۵۸۲ هزار و ۳۶۲ نفر - رشته در گرایش ها و رشته های مختلف جشنواره سی و نهم شرکت کردند.



1400/05/03
12:41:34
0.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه