ورود کتب زبان آلمانی و فرانسه به مدارس

ورود کتب زبان آلمانی و فرانسه به مدارس

به گزارش پروژه آسان رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تالیف کتاب های زبان آلمانی و فرانسه و اجرای محدود و آزمایشی آن در پایه هفتم آگاهی داد و اظهار داشت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش آموزان را به تدریج از وابستگی شان به زبان انگلیسی رها نماییم.


حسن ملکی در گفت و گو با ایسنا، درباره تهیه و ورود کتب درسی جدیدالتالیف به مدارس در سال تحصیلی پیش رو توضیح داد و در این زمینه اظهار نمود: در مجموع حدود ۹۰۰ عنوان کتاب درسی داریم.
وی اضافه کرد: در گروه زبان های خارجی، کتاب های زبان آلمانی و فرانسه بتازگی تألیف شده اند که البته در سراسر کشور توزیع نمی شوند و فعلا تحت اجرای آزمایشی قرار می گیرند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اعلان اینکه این دو کتاب برای پایه هفتم تالیف شده اند اظهار داشت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش آموزان را به تدریج از وابستگی شان به زبان انگلیسی رها و به سمت زبان های دیگری چون آلمانی و فرانسه هم سوق بدهیم. البته چالش هایی در این زمینه وجود دارد که تامین معلم برای اجرا و تدریس، همچون آنهاست.
ملکی در پاسخ به این که در سنوات گذشته از ورود زبان چینی به مدارس هم صحبت هایی به میان آمده بود اظهار داشت: خب هنوز نیامده است؛ زبان چینی هم شرایط خاص خودش را دارد. هم اکنون کتب آموزش آلمانی و فرانسه تولید شده است.
به گفته وی، امسال تغییرات جزئی در بعضی کتب درسی همچون مطالعات اجتماعی پایه های هفتم و هشتم داریم. تغییرات جزئی را بطور معمول اعلام نمی نماییم. برخی موارد که در سال قبل مورد نقد قرار گرفته بودند مانند جلد کتاب پایه سوم ریاضی و تصویر کتاب فارسی پایه اول هم اصلاح شده اند.
منبع:

1400/05/13
22:58:46
0.0 / 5
172
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه