مروری بر وضعیت فعلی آموزش در جهان

مروری بر وضعیت فعلی آموزش در جهان

به گزارش پروژه آسان 19 به صورت کلی جامعه آموزشی کشورها در وضعیتی اضطراری قرار گرفت و نظام های آموزشی در مقابل سناریویی پیشبینی نشده و بی سابقه قرار گرفتند و برای اولین بار همه کشور ها چه فقیر و چه غنی و چه توسعه یافته و چه در حال توسعه با مشکلی واحد روبرو شدند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا و بنا بر گزارش انتشار یافته از طرف مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش، آموزش بیش از 1.5 میلیارد یادگیرنده در ۱۹۲ کشور تحت تأثیر این بحران قرار گرفت. به عبارتی آموزش حدود ۹۰ درصد از کل یادگیرندگان دنیا تحت تأثیر قرار گرفت و در فروردین سال ۹۹ بالاترین میزان اثرگذاری بحران بر آموزش جهان را شاهد بودیم. اما رفته رفته با تلاش کشورها و از سرگیری آموزش ها به شیوه های مختلف، این آمار تغییراتی داشت. هم اکنون (۲۳ شهریور ۱۴۰۰) وضعیت آموزش یادگیرندگان جهان در چهار گروه قابل بررسی است:
مدارسی که کاملاً بازهستند و در نتیجه تحت تأثیر بحران شیوع بیماری نیستند
مدارسی که در تعطیلات بین ترم ها و پایه ها هستند و بدین سبب تعطیلی فعلی آنها ناشی از شیوع بیماری نیست (تعدادی از یادگیرندگان درحال سپری کردن کردن تعطیلات بین ترم ها و پایه ها هستند و کلا آموزش ها به حالت تعلیق درآمده اند مثل تعطیلات تابستان در ایران)
مدارسِ تعطیلِ ناشی از شیوع کووید-۱۹
مدارسی که نیمه باز هستند
بدین سبب مدارس گروه ۱ و ۲ حالت عادی را طی می کنند و تحت تأثیر بیماری نیستند اما گروه ۳ و ۴ تحت تأثیر بحران شیوع بیماری قرار دارند.
برمبنای پایگاه داده های مرکز آمار یونسکو از تعداد 900 میلیون و 341 هزار و 872 یادگیرنده که از پیش دبستانی تا دانشگاه بصورت ملی ثبت نام کرده اند (یعنی این تعداد برمبنای وضعیت ثبت نامشان می بایستی در کلاس های درس حاضر باشند) 142 میلیون و 943 هزار و 743 یادگیرنده تحت تأثیر قرار گرفتند و به سبب شیوع بیماری مدارس برای آنها بسته است. این تعداد ۲/۸ % از کل یادگیرندگان ثبت نام شده در ۱۹ کشور را شامل می شود. همین طور 757 میلیون و 938 هزار و 129 یادگیرنده یا آموزش ترکیبی می بینند(هم حضوری هم آنلاین) یا برخی مناطق کشور باز و برخی بسته است و یا برخی پایه ها حضوری در کلاس درس حاضر هستند.1400/06/28
20:33:09
0.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه