مدیر دفتر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سواد آموزی كشور:

عوامل ترویج بی سوادی باید شناسایی و مسدود شود

عوامل ترویج بی سوادی باید شناسایی و مسدود شود

کرمان مدیر دفتر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سواد آموزی کشور اظهار داشت: شناسایی افراد بی سواد و انسداد مبادی بی سوادی ضرورتی انکارناپذیر است.


حمید رضا مشهدی عباسی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن اشاره به اهمیت سواد و سواد آموزی در تعالیم دین مبین اسلام اشاره کرد: سواد آموزی یک موضوع مهم بین المللی است که در فاکتورهای توسعه یافتگی کشور های نقش موثری دارد.
وی با اشاره به دغدغه های مختلف آموزش و پرورش در زمینه های مختلف آموزشی، نیروی انسانی، مالی و فرهنگی اشاره کرد: توجه به سواد و سواد آموزی و تلاش در امتداد ریشه کنی بی سوادی نیز ضرورتی انکار ناپذیر است.
مشهدی عباسی با اشاره به تاکید و نگاه خاص مقام معظم رهبری به سواد آموزی و ریشه کنی بی سوادی در کشور بر انسداد مبادی بی سوادی در مناطق مختلف کشور اصرار کرد و اضافه کرد: ریشه کنی بی سوادی نیازمند عزم ملی و تعامل و همکاری همه ی نهاد های دولتی و غیر دولتی با آموزش و پرورش است.
مدیر دفتر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سواد آموزی کشور با اعلان اینکه باتوجه به شیوع ویروس کرونا در دوسال اخیر متاسفانه برمبنای بررسی های صورت گرفته برخی از دانش آموزان پایه اول به دلیلهای مختلف ثبت نام نکرده اند و به چرخه بی سوادان اضافه خواهد شد اشاره کرد: شناسایی افراد بی سواد و انسداد مبادی بی سوادی ضرورتی انکارناپذیر است.
حمید رضا مشهدی عباسی بیان کرد: سواد آموزی به افراد بی سواد در رده سنی 10 تا 49 سال اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سواد آموزی کشور است.
بر اساس این گزارش مدیر دفتر پژوهش و تولید محتوای سازمان نهضت سواد آموزی کشور جهت بازدید و ارزیابی روند سواد آموزی در شهرستان ها و مناطق استان کرمان به همراه تیم ارزیابی سازمان نهضت سواد آموزی کشور به کرمان سفر کرده است.1400/10/27
23:27:51
0.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه