ستاری در نشست هیئت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان:

بهتر است طرح شهاب بوسیله مدارس سمپاد پیگیری شود

بهتر است طرح شهاب بوسیله مدارس سمپاد پیگیری شود

رییس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه ساختار مدارس سمپاد نیازمند اصلاح است، اظهار داشت: بهتر است تا ˮطرح شهابˮ بوسیله مدارس سمپاد پیگیری شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در جلسه هیئت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که با موضوع بررسی بخشنامه پیشنهادی مدارس استعدادهای درخشان، در سالن جلسات ساختمان شهیدرجایی و با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و یوسف نوری، وزیرآموزش و پرورش برگزار شد، اظهارکرد: سمپاد پیش از اینکه یک مدرسه باشد، یک فرهنگ است که برای توسعه و پیشرفت در آموزش و پرورش به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه مدارس سمپاد در سالهای اخیر با فرار و نشیب هایی همراه بوده است و گاهی برای فعالیت هایش با چالش هایی روبه رو است، اضافه کرد: مقوله «توسعه» چیزی جز فرهنگ نیست بدین سبب نباید نسبت به آن نگاه رقابتی داشت. برای توسعه فرهنگ سمپاد لازم است خارج از سیستم هزینه شود و تنها به مدارس سمپاد بسنده نکنیم.
ستاری با تاکید بر اینکه بهتر است تا طرح شهاب بوسیله مدارس سمپاد پیگیری شود و بودجه آن نیز در اختیار این مدارس قرار گیرد، اشاره کرد: این مساله مهمست که فرهنگ سمپاد چگونه توسعه می یابد، البته فرهنگ نخبه پروری باید درمدارس استعدادهای درخشان تقویت شود.
وی با تاکید بر اینکه ساختار مدارس سمپاد نیازمند اصلاح است، اظهار نمود: سرمایه گذاری در پژوهشگاه ها در دستور کار و برنامه های بنیاد ملی نخبگان قرار دارد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور، اشاره کرد: نگاه ما به سمپاد باید نرم افزاری باشد برای اینکه در نگاه سخت افزاری همکاریهای مناطق مطلوب نمی باشد. مدیریت مستقیم مدارس از طرف سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان می تواند دراین زمینه راهگشا باشد.
به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به وضعیت موجود مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت: سمپاد برای توسعه نیازمند یک مدل راهبری جدید است، وگرنه این نوع مدارس به سمت کنکورپروری پیش خواهند رفت.
ستاری تصریح کرد: لازم است اختیاراتی به سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در اجرای طرح شهاب داده شود تا این مدارس بتوانند زمینه استعدادیابی و هدایت آنها را بیش از پیش فراهم آورند.
1400/12/27
19:25:59
0.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه