کرونا سلامت روان دانش آموزان را به مخاطره انداخت

کرونا سلامت روان دانش آموزان را به مخاطره انداخت

به گزارش پروژه آسان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه در دوسال گذشته تجربه تازه ای پیدا کردیم و به زیست بوم جدیدی کوچ کردیم که در عین دستاوردهای مثبت، پیامدهایی هم به همراه داشت اظهار داشت: کرونا سبب شد به بهداشت فردی و محیطی بیشتر دقت کنیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به مخاطره انداخت.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا کریمیان در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی که در دبستان عدالت منطقه یک آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد با اشاره به اینکه تغییر در شرایط زندگی امروز بشر، رشد تکنولوژی و فناوری و حضور پررنگ آن زندگی انسان را متحول کرده و متعاقبش سبک زندگی هم تغییر کرده است اظهار داشت: اگر امروز تکنولوژی در خدمت انسان است و زمینه آسایش اش را فراهم می آورد، اما مخاطراتی را هم به همراه داشته و آرامش به واسطه وجود تکنولوژی کمتر شده است.
وی ادامه داد: در دوسال گذشته تجربه تازه ای پیدا کردیم و به زیست بوم جدیدی کوچ کردیم که در عین دستاوردهای مثبت، پیامدهایی هم به همراه داشت. کرونا سبب شد به بهداشت فردی و محیطی بیشتر دقت کنیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به مخاطره انداخت و در مجموع سبب شد به مبحث سلامت و همه ابعادش بیشتر دقت کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه امروز زندگی ما به تکنولوژی گره خورده و با تکنولوژی زندگی می نماییم اظهار داشت: سرعت بالای انتشار اخبار و اطلاعات، روح و روان ما را به مخاطره می اندازد و ما آرامشی که نسل های گذشته داشتند را نداریم. سرعت انتشار اخبار برای ما به لحاظ سلامت روح و روان، چندان خوشایند نیست.
کریمیان افزود: سبک و سیاق زندگی بشر متفاوت تر از گذشته است و سلامت جسم، روان و معنوی و اجتماعی باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد. برای این مهم باید فرهنگ سازی کرد که بهترین مکان برای این امر مدرسه و بهترین مخاطبان، دانش آموزان هستند.
وی افزود: امروز این اتفاق مبارک با همکاری بین دستگاهی در کشور ما درحال رخ دادن است و فرهنگ سازی را از مدرسه شروع کرده ایم. این اتفاق مبارک یک اقدام هوشمندانه است و امیدواریم هرروز شاهد رشد و تعالی جامعه و فرهنگ مان باشیم.
میعادفر، رئیس اورژانس کشور هم در این مراسم با اشاره به اینکه کرونا تجاربی به همراه داشت و امروز "سلامت"، ملموس ترین واژه ای است که با تک تک سلول هایمان آنرا حس می نماییم اظهار داشت: در این دوسالِ سخت، مدافعان سلامت با این ویروس مبارزه کردند و امروز آمار تلفات به کمتر از ۱۰ تن رسیده است که دستاوردی بود و دولت توانست طی پنج شش ماه بیماری را مدیریت کند.
وی افزود: اگر تغییرات را از مدرسه شروع نماییم نتایج و اثراتش را در جامعه می بینیم. اگر آموزش ها در سطح دانش آموزی به شکل جدی با تغییرات همراه باشد اثراتش را در آینده خواهیم دید. جای تعجب است که آمار تصادفات جاده ای بالاست که بخشی ناشی از رفتارهای ترافیکی نادرست است. ما با حضور در سرتاسر کشور یکی از اهدافی که دنبال می نماییم آموزش و همکاری مستمر با آموزش و پرورش است و این آمادگی را داریم که آموزش هایی را در مدارس و آموزش و پرورش برای معلمان و دانش آموزان داشته باشیم.
منبع:

1401/02/26
19:30:00
0.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه