برگزاری کنگره معلمان انقلاب با نگاه تحول

برگزاری کنگره معلمان انقلاب با نگاه تحول

با حضور بیشتر از ۳۰۰ معلم، کنگره معلمان انقلاب اسلامی با نگاه تحول گرا و متناظر با اهداف سند تحول بنیادین درحال برگزاری است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، کنگره معلمان انقلاب اسلامی با نگاه تحول گرا و متناظر با اهداف سند تحول بنیادین با حضور بیش از۳۰۰ فرهنگی منتخب در اردوگاه شهید باهنر تهران درحال برگزاری است.
برپایه این گزارش؛ محور اصلی این کنگره، «معلم» است، بدین سبب آزاد اندیشی که از فاکتورهای اسلام ناب محمدی است در این کنگره دیده می شود.
سخنگوی سازمان بسیج فرهنگیان کشور با تشریح این کنگره اظهار داشت: معلمان در فضای کنگره می توانند آزادانه مطالبات و نقطه نظرات خویش را مطرح کنند، کنگره متشکل از تشکل های انقلابی، اسلامی و ملی است که به هیچ جناحی وابستگی ندارد، بدین سبب مطالبه گری جزو کارهای کنگره است اما از معلم انتطار می رود که مطالبه همراه با مطالعه باشد.
علیرضا رحمان زاده با تاکید بر اهمیت اندیشه ورزی اشاره کرد: آزاد اندیشی معلمان اهمیت بسیاری دارد، بدین سبب با نگاه تحول خواهی این کنگره را برگزار کردیم.
سخنگوی سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به اینکه کنگره معلمان انقلاب سال جاری نخستین تجربه را بدست می آورد و بی گمان با استمرار آن شرایط بسیار بهتر هم می شود، اشاره کرد: این کنگره متشکل از۱۰کمیسیون متناظر با راهکارهای سند تحول بنیادین است که می تواند به عنوان یک هیات اندیشه ورز برای نیل به اهداف آموزش و پرورش باشد.
رحمان زاده اشاره کرد: معلمان در این کنگره تلاش می کنند صدای خویش را به گوش وزیر آموزش و پرورش و سایر مسؤلان برسانند، بدین سبب تکریم معلمان در این برنامه اهمیت بسیاری دارد.
وی ادامه داد: در این کنگره مباحث به صورت منصفانه بیان می شود و در صدد هستیم که علاوه بر بیان نکات مثبت، انتقاداتی هم مطرح شود.
سخنگوی سازمان بسیج فرهنگیان کشور اجرای سند تحول بنیادین را بزرگترین مطالبه رهبر معظم انقلاب از آموزش و پرورش برشمرد و اظهار نمود: در این کنگره علاوه بر طرح بعضی از مطالبات فرهنگیان، در مورد تحقق اهداف سند تحول بنیادین مطالباتی بیان می شود.
وی ادامه داد: حضور هیات های اندیشه ورز در این کنگره در جهت پویایی است، بنابراین معتقدیم نقش و کارکرد معلم باید در عرصه های اجتماعی به کار گرفته شود تا آموزش و پرورش به این واسطه از نظر فکری از تشکل ها و سایر فرهنگیان بهره گیرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رحمان زاده اضافه کرد: این کنگره برپایه مطالبات معلمان است و فضای آزاداندیشی دارد و کاهش فاصله میان معلم و مسئولین ستادی از اهداف این کنگره است.
شایان ذکر است؛ این کنگره با حضور بیش از۳۰۰ فرهنگی منتخب از سراسر کشور از روز جمعه۱۰تیرماه آغاز و تا سه شنبه ۱۴تیرماه ادامه دارد. برگزاری کارگاه های آموزشی در چارچوب کمیسیون های دهگانه همچون برنامه های معلمان انقلاب اسلامی در این چند روز است.
منبع:

1401/04/13
10:33:39
0.0 / 5
154
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه