مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر:

فرهنگیان استان بوشهر آذرماه سازماندهی می شوند

فرهنگیان استان بوشهر آذرماه سازماندهی می شوند

به گزارش پروژه آسان، بوشهر مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: آذرماه تمام فرهنگیان استان در طبقه خود سازماندهی می شوند و هر کسی از مزایای رتبه بندی طبقه خود استفاده می نماید.


علی موحدی روز دوشنبه ۳۰ آبان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سالهای اخیر، رتبه کنکور دانش آموزان استان بوشهر در کنکور از ۲۸ به ۱۱ رسیده است، اظهار نمود: برنامه پنج ساله درحال برنامه ریزی است و پیشبینی می کنم با اجرای این برنامه جز ۱۰ استان برتر کنکور قرار بگیریم.
وی ضمن اشاره به تأمین اعتبار با همکاری پارس جنوبی برای برگزاری کلاس های کنکور خاطرنشان کرد: منابع مالی برای برگزاری کلاس های کنکور برای تمامی مناطق استان هزینه خواهد شد و دانش آموزان همه شهرستان های استان از این کلاس ها بهره مند خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: استقرار اداره آموزش و پرورش عشایری نیازمند قرارگیری در چارت سازمانی است، پیگیری هایی در این خصوص صورت گرفته است و امیدواریم در سال تحصیلی آینده شاهد استقرار این اداره باشیم.
موحدی خاطرنشان کرد: نخستین استخر دانش آموزی استان بوشهر که عملیات ساخت آن ۱۱ سال پیش آغاز شد، سال جاری به بهره برداری رسید. درحال تأمین اعتبار دو استخر دانش آموزی دیگر در برازجان و گناوه هم هستیم تا این پروژه ها تا سال تحصیلی آینده به بهره برداری برسند.
وی با اشاره به اینکه تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان بوشهر را به حداقل رسانده ایم، اضافه کرد: کمک والدین به مدارس نباید الزامی باشد و ما مدیران خاطی برخورد می شود. در این خصوص سال جاری کمترین گزارش ها را نسبت به سال های گذشته داشته ایم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: سال جاری ۶۰ میلیارد تومان تجهیزات میان مدارس استان توزیع شد؛ بعضی از این هزینه ها شامل ۱۰میلیاردتومان تجهیزات هنرستان ها، ۱۵ میلیارد تومان ایزوگام، ۵ میلیارد تومان آسفالت پرداخت شده است.
به گفته موحدی، تابحال هیچ لباس شخصی، نظامی و امنیتی به مدارس استان بوشهر وارد نشده اند، دستگاههای امنیتی مدیریت مدارس را بر عهده آموزش و پرورش استان گذاشتند و خوشبختانه شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر استانها داشتیم و کمترین آلودگی را شاهد بوده ایم.
این مقام مسئول بابیان این که مدرسه محل آموزش است، تصریح کرد: دانش آموزان دختر با هر کیفیتی دختران و عزیران ما هستند، با هر شکل و شمایلی که باشند. هیچکدام بر دیگری برتری ندارنند و اگر مشکلی هم باشد باید با دلسوزی رفتار نماییم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بابیان این که مدارس غیر انتفاعی سال جاری مجوز افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش شهریه را داشته اند، اظهار داشت: دریافت شهریه بیشتر از این مقدار فقط برای کلاس های فوق العاده و با رضایت والدین باید صورت بگیرد.
موحدی ضمن اشاره به کمبود ۱۵۰۰ معلم تا قبل از شروع سال تحصیلی، اظهار داشت: ۵۵۰ نیرو از راه ماده ۲۸، ۵۱۶ نیرو از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، ۳۹۰ نیرو از راه خرید خدمات آموزشی، ۱۳۰ نیرو از راه برون سپاری برای هنرستان ها، ۱۵۰ نیرو از راه سرباز معلم و مابقی استفاده از نوبت دومی تأمین شد.
وی اظهار نمود: قرار بود حقوق و مزایای نظام رتبه بندی معلمان با حقوق آبان پرداخت گردد، اما به علت مشکلات سامانه ای و زیرساختی این مهم محقق نشد و در آبان ماه همه فرهنگیان در طبقه یک قرار گرفتند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: تلاش می شود آذرماه تمام فرهنگیان استان در طبقه خود سازماندهی می شوند و هر کسی از مزایای رتبه بندی طبقه خود استفاده می نماید.
منبع:

1401/09/02
14:41:35
0.0 / 5
370
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه