مدیركل دفتر انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش اعلام كرد

وجود100 هزار انجمن اولیاء و مربیان در کشور

وجود100 هزار انجمن اولیاء و مربیان در کشور

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قریب به ۱۰۰ هزار انجمن اولیاء و مربیان داریم اظهار داشت: ما در صدد تربیت جهادگرانی در حوزه هایی چون تربیت معنوی خانواده، تربیت شهروندی خانواده، تربیت جنسی خانواده و جهادگران تبیین یعنی دشمن شناسی هستیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، شهلا باقری در نشست وزیر آموزش وپرورش با وزرای آموزش، خانواده و جوانان جمهوری نیکاراگوئه که در دفتر مرکزی وزارت آموزش وپرورش انجام شد با اعلان اینکه ظرفیتی داریم که می توانیم خانواده ها را در خدمت تربیت قرار دهیم اظهار داشت: قریب به ۱۰۰ هزار انجمن اولیاء و مربیان داریم و معتقدیم خانواده طبیعی ترین واحد پیوند فرد به جامعه است.

وی اضافه کرد: خداوند رابطه مبتنی بر مهر و کشش مبتنی بر عشق را در این واحد قرار داده و باید از این ظرفیت طبیعی استفاده نمائیم.

باقری با اعلان اینکه پیشنهاد مشخص ما این است که محور مقاومت را بر پایه ظرفیت های خانواده محور تقویت نماییم اظهار داشت: پیشنهاد ما مقوله مقاومت خانواده محور است و بدنبال تبیین و پررنگ کردن نقش خانواده در مقاومت بیشتر اعضاء در مقابل استکبار هستیم و مایلیم با همدیگر دراین زمینه همکاری داشته باشیم.

مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان آموزش وپرورش افزود: ما در صدد تربیت جهادگرانی در زمینه هایی چون تربیت معنوی خانواده، تربیت شهروندی خانواده، تربیت جنسی خانواده و جهادگران تبیین یعنی دشمن شناسی هستیم و می توانیم دراین زمینه شبکه سازی نماییم.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهدی فیاضی، رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش وپرورش نیز در خاتمه این دیدار اظهار داشت: همچون محورهای همکاری با کشور نیکاراگوئه می تواند انتقال تجربیات در حوزه آموزش مناطق محروم باشد. محور دیگر ایجاد مراکز خلاقیت و بازی های فکری برای کودکان و نوجوانان است. محور دیگر همکاری، میهمان شدن دانش آموزان نخبه نیکاراگوئه در ایران و آموزش های نخبگانی به آنها است. سه ماه قبل میزبان ۳۰ دانش آموز از ونزوئلا بودیم و می توانیم آنرا برای کشور دوست و برادر تکرار نماییم.

وی همین طور از وزیر آموزش کشور نیکاراگوئه خواست که در کتب درسی نیکاراگوئه مباحثی از ایران شناسی و زبان فارسی قرار گیرد.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در حاشیه این برنامه با اشاره به این که در این نشست درباره ی ظرفیت های کانون و انتقال تجربیات دو کشور صحبت و توضیحات لازم ارائه شد اظهار داشت: سه کتاب «یخی که عاشق خورشید شد»، «قدم یازدهم» و «راکن پیر» به عنوان سفیر دوستی ایران و از جانب کانون پرورش فکری به کشور دوست و برادر کشور نیکاراگوئه اهداء شد.

وی اضافه کرد: یک کتاب هم نویسنده مشهور به نام ارنستو کاردنال درباره ی امام خمینی(ره) و انقلاب ایران دارد که کتاب خوبی است و اعلام کردیم آماده ترجمه و انتشار آن در ایران از جانب کانون هستیم.


منبع:

1401/11/02
12:47:13
0.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه