دیپلماسی بیولوژیک پروژه مشترک میان موسسه رازی و وزارت امور خارجه

دیپلماسی بیولوژیک پروژه مشترک میان موسسه رازی و وزارت امور خارجه

پروژه آسان: پروژه آسان: البرز رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی حضور در بازارهای بین المللی، انتقال دانش فنی و توسعه صادرات به سایر کشورها را از اهداف و افق های پیش روی برشمرد.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی اسحاقی در وبینار بررسی ظرفیتهای همکاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با سفیران ایران در ۲۲ کشور افریقایی که باموضوع تولید واکسن و سرم های درمانی ضدمارگزیدگی و عقرب زدگی برگزار گردید، ضمن تقدیر از تلاش و هماهنگی مدیران وزارت امور خارجه درباب برگزاری این جلسه، اظهار داشت: بعد از شیوع کووید ۱۹ و وابستگی خیلی از کشورها برای تامین واکسن، موضوع عدالت و برابری کشورهای درحال توسعه در دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی خصوصاً توزیع عادلانه واکسن، از جانب سازمان بهداشت جهانی، مورد توجه زیادی قرار گرفت و باتوجه به دسترسی محدود کشورهای آفریقایی به این خدمات، همین طور توانایی ها و ظرفیتهای موسسه رازی در ساخت انواع واکسن های پزشکی و دامپزشکی، با حمایت وزارت امور خارجه می توان از این فرصت برای حضور در بازارهای بین المللی، انتقال دانش فنی و صادرات بهره مند شد.

علی اسحاقی افزود: این موسسه تجربه صادرات سرم های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی به کشور عراق را در کارنامه دارد و کمک می نماییم به این کشور، خطوط بسته بندی نیز ایجاد شود.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، رییس موسسه رازی در عین حال اشاره کرد: مجهزترین لابراتوار ویروس شناسی دنیا که در آفریقا مستقر است به کشورهای اروپایی و آمریکایی متعلق می باشد، بدین سبب باید این نکته را در نظر بگیریم آفریقا، قاره ای راحت برای دسترسی و صادرات نیست و استانداردهای بالایی دارد.

دکتر اسحاقی برگزاری دوره های آموزشی درباب تولید و کنترل کیفی واکسن برای کارشناسانی از کشورهای مالی و ازبکستان را از اقدامات این مجموعه در حوزه گسترش مراودات خارجی طی ماه های گذشته برشمرد و از آمادگی در برگزاری دوره های آموزشی بمنظور توانمندسازی کارشناسان این کشورها در حوزه ساخت واکسن آگاهی داد.

وی اضافه کرد: فقدان کارشناسان خبره و مجرب در آفریقا، انتقال تکنولوژی به این کشورها را با چالش مواجه خواهدنمود و لازم است در کنار انتقال تکنولوژی، در بحث آموزش نیز ورود نماییم.

در این جلسه که با دعوت سفیران ۲۲ کشور افریقایی برگزار شده بود، سفیران کشورهای نامیبیا، سنگال، غنا، اوگاندا، اتیوپی، تونس، گینه، بورکینافاسو، تانزانیا و موریتانی در باب مطالبی همچون جمعیت این کشورها، جمعیت دامی، جمعیت طیور، گزش سالانه مار و عقرب، واکسن های مصرفی پزشکی دامپزشکی و... مطالبی بیان نمودند.

منبع:

1402/08/20
16:50:23
5.0 / 5
113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه