وزیر علوم تاكید كرد

ضرورت تبیین دستاوردهای علمی کشور

ضرورت تبیین دستاوردهای علمی کشور

به گزارش پروژه آسان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علمِ تاریخ را باارزش دانست و اظهار داشت: تا سال 83 یک دانشمند یک درصد نداشتیم، حالا 840 دانشمند یک درصد و 2 هزار 240 دانشمند 2 درصد بین المللی داریم، دستاوردهای علمی بزرگ کشور را باید تبیین کرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی در آیین گشایش استودیو عتف در ساختمان وزارت علوم اظهار داشت: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری در دیدار اعضای دولت با ایشان تذکر دادند، این بود که دولتمردان اقدامات و تحولاتی را که به ثمر می رسانند برای مردم تبیین کنند.
وی افزود: متأسفانه بسیاری از اوقات فقط نقاط سیاه را می بینیم و در حقیقیت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ظلم می شود. در حالی که امروز به برکت انقلاب اسلامی اتفاقات بزرگی در کشور رخ داده است و موفقیت ها را نباید نادیده گرفت و باید برای نسل های آینده تبیین کرد.
وزیر علوم افزود: دانایی تدریجی اتفاق می افتد آسانسوری و یکباره رخ نمی دهد. پیشرفت علمی و فناوری زمانبر است. امروز تولید علم کشور ما در منطقه یا رتبه اول یا دوم در فناوری است و نباید این دستاوردها را نادیده گرفت؛ برای اینکه سرمایه های کشور است.
زلفی گل علمِ تاریخ را بسیار باارزش دانست و اظهار داشت: ما تا سال ۸۳ یک دانشمند یک درصد نداشتیم؛ حالا ۸۴۰ دانشمند یک درصد و ۲ هزار ۲۴۰ دانشمند ۲ درصد بین المللی داریم. اتفاق های علمی بزرگی در کشور رخ داده است که باید تبیین شود.
وی بر تجربه نگاری تاکید کرد و اظهار داشت: علمِ تاریخ بسیار باارزش است و به ما کمک می نماید تا ماحصل سرگذشت گذشتگان را بدانیم و از موفقیت های آنها استفاده نمائیم. تجربه نگاری وظیفه علوم است و مسیر رشد علمی کشور باید در وزارت علوم تدوین شود و در معرض دید آیندگان قرار بگیرد.
وزیر علوم این را هم اظهار داشت که بوسیله این استودیو باید تجربه های دانشمندان را ثبت و ضبط کرد؛ برای اینکه آنها سرمایه های نمادین هستند و باید آنرا نهادینه کرد. ما در وزارت علوم سرمایه های نمادین فراوانی داریم.
در آخر این مراسم از کتاب ارمغان یک سفرمانه وزیر علوم در این سه سال رونمایی گردید.
در ادامه علی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم هم در این آیین اظهار داشت: عملیات اجرائی و تجهیز این استودیو با دستور وزیر علوم از یکسال اندی پیش اغاز شد. هدف استودیو در امتداد جهادتبین دستاوردهای این وزارتخانه است.
خطیبی گفت: وزارت علوم در طول این مدت و در فعالیت سه ساله دولت سیزدهم عملیات عمرانی زیادی را انجام داده و ساخت تجهیز این استودیو یکی از طرح های عمرانی است.
منبع:

1403/04/14
20:16:37
5.0 / 5
96
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه