مدیركل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش اعلام كرد

تخصیص ردیف مستقل بودجه ای برای فعالیت های قرانی

تخصیص ردیف مستقل بودجه ای برای فعالیت های قرانی

پروژه آسان: مدیركل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: برنامه های قرآنی با سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشاركت در مدارس اجرا می گردد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این كه ازسال 90 مهمترین كار، بررسی روند اجرایی برنامه های قرآنی بوده است، اظهاركرد: برنامه ها را برپایه سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشاركت دنبال كردیم.
مدیركل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش و پرورش با شاره به این كه كتاب «ندای رحمت» و مستندسازی فعالیت های قرآنی از برنامه های این اداره كل است، اظهار داشت: نزدیك 80 كتاب تولید شده و یا در حال چاپ است كه تعداد 10 عنوان آن در دست چاپ است.
وی از آغاز مسابقات قرآن همزمان در سراسركشور در مرحله مدرسه خبر داد، اظهار داشت: سال قبل 10 تا 15 درصد مدارس از تولیدات قرآنی بهره مند شدند و امسال پیش بینی می كنیم این آمار به 40 درصد برسد.
مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با شاره به این كه در70 هزار مدرسه سراسر كشور نماز جماعت برگزار می شود، اظهار داشت: 20 هزار روحانی و 40 هزار فرهنگی نقش امام جماعت مدارس را بر عهده دارند و سایر مدارس شرایط اقامه نماز جماعت را ندارند.
مسیب زاده با تاكید بر این كه 30 آذر اجلاس سراسری اقامه نماز برگزار می شود، اضافه كرد: شعار امسال اجلاس اقامه نماز فضای مجازی است. اجلاس امسال در بندرعباس به مدت یك روز برگزار می گردد.
مدیركل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش از برگزاری مراسم تجلیل خادمین نماز حوزه نماز ستادی خبرداد، اظهار داشت: در حوزه عترت طرح امام شناسی با چاپ كتاب های مربوطه در حال اجراست كه زندگی ائمه را بعنوان الگوی زندگی، فرا می گیرند.
مسیب زاده اضافه كرد: كار هیئت های دانش آموزی فعالیت در حوزه عترت، حفظ موضوعی و ترتیل است برنامه تلویزیونی اسرا در سال پیش از شبكه قرآن و اجرای طرح الگوی تلاوت همچون این برنامه هاست.
وی با تاكید بر این كه فرمایشات رهبر معظم چراغ راه ما در فعالیت های قرآنی است، اظهار داشت: هدف فعالیت های قرآنی انس هرچه بیشتر دانش آموزان با قرآن است و این دغدغه اصلی وزارت آموزش وپرورش است
مدیركل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش با اشاره به سفارش رهبر معظم انقلاب در خصوص رفتن به سمت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، اظهار داشت: هرچند این امر هنوز محقق نشده اما فعالیت های بسیاری صورت گرفته است و فرهنگ حفظ قرآن را نهادینه كرده ایم.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی از تخصیص ردیف مستقل بودجه ای برای فعالیت های قرانی در سال 96 اطلاع داد و اضافه كرد: بخشی از این اعتبار تخصیص یافته است
مدیركل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش از حفظ 5، 10، 20 جزء وكل قرآن در مسابقات قرآن امسال خبرداد و اظهار داشت: سرانه نمازخانه ما از 40 سانتیمتر به 32 تقلیل یافته بود كه ناشی از اجرای سیستم آموزشی 6، 3، 3 بود و تلاس كردیم كمبود كلاس درس را با تغییركاربری نمازخانه ها را در پی نداشته باشیم.
مسیب زاده اظهار داشت: برای عمومی شدن قرآن جامعه باید قرآن را در اولویت همه موضوعات قراردهد.
1396/09/23
12:28:22
5.0 / 5
4859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه