مدیرعامل سابق كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان:

كانون پرورش فكری را در اوج تحویل می دهیم

كانون پرورش فكری را در اوج تحویل می دهیم

به گزارش پروژه آسان مدیرعامل سابق كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به مرور اقدامات چهار سال اخیر خود در كانون پرورش فكری پرداخت و گفت: كانون امروز در اوج است و این امانت را در اوج تحویل می دهیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا حاجیان زاده در مراسم تودیع اش از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به اینكه چهارسال گذشته چنین روزی معارفه شدم و در آنجا گفتم «امانتی به دستم سپرده شده و امیدوارم امانتدار خوبی باشم» اظهار نمود: امروز بعد از چهارسال این امانت را به دست شخص دیگری میسپارم.

وی اضافه كرد: ارزیابی ها نشان داده است امروز این امانت را با ارزش افزوده تحویل می دهیم. كانون پرورش فكری كودكان 52 سال فعالیت نموده و در هر دوره دستاوردها و پیشرفت هایی به ثبت رسیده؛ اما در دوره اخیر اقدامات خوبی صورت گرفت.

مدیرعامل سابق كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به اینكه در حوزه انتشارات به دلیل توسعه كمی و كیفی، سه دوره ناشر برگزیده شدیم عنوان كرد: در حوزه سینمایی فیلم "پایان رویاها" را ساختیم و اكران فیلم كودك را برای نخستین بار با 80 سالن شروع كردیم و امروز 80 سالن سینمای كودك فعال است. در حوزه تئاتر هم دست به تولید زدیم و از محتوای آموزشی و درسی استفاده كردیم.

حاجیان زاده اضافه كرد: بیش از 2000 اجرای نمایش در مناطق محروم داشتیم و هدایت و حمایت از تولید داخلی در حوزه تولید عروسك را دنبال كردیم و هرسال 40طرح جدید لوازم التحریر ایرانی اسلامی تولید كردیم.

وی با اشاره به اینكه مجموع 850 كتابخانه ما به 1012 مورد رسیده است اظهار داشت: امروز 170 كتابخانه سیار داریم كه شمار آن دوبرابر شده است.

مدیرعامل سابق كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به اینكه در دوره اخیر 50 پروژه نیمه تمام كامل شد و در بهسازی مراكز پیشرفت خوبی داشتیم، عنوان كرد: توسعه شبكه فروش و عرضه محصولات كانون را دنبال كردیم و شمار فروشگاه های كانون از 50 به بیش از 200 مورد رسیده است.

حاجیان زاده با اشاره به طرح كانون مدرسه اظهار داشت: از این طریق ارتباط آموزش و پرورش با كانون را تقویت كردیم. همینطور تنوع در آموزش زبانهای مختلف را داشتیم و هفت زبان خارجی را در كانون های زبان تدریس می كنیم.

وی اضافه كرد: برای تولید انگیزه در نیروی انسانی قدم های خوبی برداشتیم و سیاست افزایش مهارت های سازمانی دنبال شد. برای جذب نیرو در مراكز تك مربی و تقویت كتابخانه ها هم مجوز دریافت كردیم

و میانگین حقوق به دو میلیون و 300هزار تومان افزایش یافته است. ساماندهی مربیان پاره وقت هم نهایتا تدوین و اجرای برنامه پنج ساله از دیگر دستاوردهاست.

به گفته وی، در اوج هستیم و این امانت را در اوج تحویل می دهیم.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، فاضل نظری، مدیرعامل جدید كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان هم با اشاره به اینكه فرهنگ به مجموعه ای از عقاید، ارزش ها، باورها، نمادها و اعتقادات یك جامعه و همه آنچه رفتار را شكل می دهد اطلاق می شود، عنوان كرد: اگر در دوران كودكی كه دوران شكل گیری شخصیت است تلاش درستی برای تربیت صورت دهیم موفق عمل كرده ایم.
وی اضافه كرد: از این لحاظ كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از مهم ترین و اثرگذارترین بخش های جامعه است كه نمی توان از نقش آن صرف نظر كرد. همینطور نمی توانیم به جایگاه كنونی آن بسنده كنیم.
نظری تصریح كرد: باید رویكرد محتوا محور را در كانون پررنگ تر كرده و ضمن توجه به توسعه كمی، توسعه كیفی را دنبال كنیم و تقویت حوزه تولی گری به جای تمركز بر تصدی گری را مدنظر داشته باشیم. 

1396/09/25
13:41:50
5.0 / 5
5013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه