معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

اجرای طرح آموزش الكترونیكی برای بازگرداندن دانش آموزان محروم به چرخه تحصیل

اجرای طرح آموزش الكترونیكی برای بازگرداندن دانش آموزان محروم به چرخه تحصیل

پروژه آسان: معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با تاكید وزیر در حال پیگیری طرح آموزش الكترونیكی به منظور بازگرداندن دانش آموزان محروم از تحصیل و همینطور برقراری عدالت آموزشی در مناطق مرزی هستیم و مقرر است این طرح در مناطق كم برخوردار خوزستان هم اجرایی شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید مجتبی زینی وند در جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای سیاست گذاری و هماهنگی مناطق مرزی استان خوزستان كه امروز، 25 آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: 172 هزار دانش آموز در استان خوزستان در مدارس دولتی تحصیل می كنند. همینطور 62 هزار نفر در مراكز آموزش غیردولتی به تحصیل می پردازند.
وی اضافه كرد: آمار افرادی كه در مدارس و مراكز غیردولتی مشغول به كار هستند و به نظام تعلیم و تربیتی كشور خدمت می كنند هم 18 هزار نفر است.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشاركت های مردمی و خانواده، خاطرنشان كرد: سهم مدارس غیردولتی نسبت به كل دانش آموزان خوزستان 12. 76 درصد است كه خوشبختانه برای رسیدن به سهم پیش بینی شده برنامه ششم، تقریبا حدود 20 صدم درصد نیاز است تا به سهم مورد نظر برسیم. با رشدی كه مدارس غیر دولتی در این چهار سال داشته اند و پیگیری های بسیار خوبی كه مدیركل آموزش و پرورش داشته است، شاهد دسترسی به اهداف مشخص شده در برنامه ششم خواهیم بود.
زینی وند عنوان كرد: مدارس غیردولتی در خوزستان هزینه هایی دارند كه نسبت به سایر استان ها این هزینه ها بیشتر است؛ یعنی سهم هزینه موسسان مدارس غیردولتی در برنامه هایی كه باید داشته باشند، با عنایت به شرایط خاص خوزستان، بیشتر است و در این زمینه برای رفع این مشكل نیاز به مساعدت مسئولان است.
وی ادامه داد: شورای آموزش و پرورش استان مرجع تصمیم گیری، تصمیم سازی و شناسایی مصدرهایی است كه باید از جانب مسئولان، به آموزش و پرورش كمك شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: چند سالی است كه هیچ گونه زمین یا تسهیلاتی در اختیار مؤسسان مراكز و مدارس غیردولتی قرار داده نشده است و این مساله سبب شده تا موسسان مراكز غیر دولتی در استان خوزستان با مشكلاتی مواجه شوند.
زینی وند اظهار نمود: با پیشنهادی كه مطرح شده در هر منطقه تقاضای دو زمین وجود دارد و انتظار می رود اراضی با كاربری آموزشی كه امكان واگذاری آن ها به مراكز غیر دولتی وجود دارد، به این امر اختصاص داده شوند.
وی ادامه داد: حدود 18هزار نفر نیروی مشغول به كار در مدارس غیر دولتی داریم و اشتغال این افراد اگر قرار باشد با استفاده از دولت انجام شود، بطور قطع هزینه هایی خواهد داشت. اگر تسهیلاتی به موسسان این مراكز اعطا كنند، بطور قطع شاهد تولید اشتغال بیشتری در مراكز غیر دولتی خواهیم بود.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: در مورد مناطق مرزی با تاكید وزیر آموزش و پرورش در حال پیگیری طرح آموزش الكترونیكی و فراگیر شدن پوشش تحصیلی، به منظور بازگرداندن دانش آموزان محروم از تحصیل و همینطور برقراری عدالت آموزشی هستیم. این طرح هم اكنون در استان كرمانشاه به اقتضای زلزله ای كه آمد، در حال اجرا می باشد و بعد از این استان، طرح را برای مناطق كم برخوردار خوزستان اجرایی خواهیم كرد.1396/09/26
23:22:00
5.0 / 5
4891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه