فاطمه حسینی خبر داد:

تذكر نمایندگان به بطحایی درباره شهریه های مدارس غیرانتفاعی و كودكان باز مانده از تحصیل

تذكر نمایندگان به بطحایی درباره شهریه های مدارس غیرانتفاعی و كودكان باز مانده از تحصیل

پروژه آسان: نماینده مردم تهران در مجلس از تذكر كتبی جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در مورد نظارت بر شهریه مدارس غیردولتی و همینطور كودكان بازمانده از تحصیل اطلاع داد.


سیده فاطمه حسینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: به همراه تعدادی از نمایندگان در مورد نظارت بر شهریه مدارس غیردولتی به آقای بطحایی تذكر كتبی داشتیم. مبحث این تذكر این است كه انتظار می رود شهریه مدارس غیردولتی معقول و در چارچوب ابلاغیه شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت آموزش و پرورش باشد اما در مواردی شهریه ها خارج از عرف بوده است.

وی اضافه كرد: نباید شاهد این باشیم كه شهریه یك سال تحصیل در دبستان در یك مدرسه غیرانتفاعی معادل چهار سال دانشگاه شبانه باشد این غیرمعقول و غیرمنطقی است.

فاطمه حسینی با اشاره به اینكه شهریه ۲۰ میلیونی برای مدارس شهریه متناسبی نیست، آن را غیرمعقول و غیرمنطقی عنوان و تصریح كرد: شهریه مدارس باید با خدمات آموزشی و هزینه های آنها تناسب داشته باشد.

وی همینطور خاطرنشان كرد: ما به همراه تعدادی از نمایندگان همینطور درباره كودكان باز مانده از تحصیل به وزیر آموزش و پرورش تذكر دادیم چون كه گاها كودكان بخصوص دختران مناطق محروم و صعب العبور از امكان تحصیل برخوردار نیستند و نداشتن آگاهی و سواد آموزش برای دولت و جامعه هزینه هایی به دنبال دارد.

حسینی در انتها با تاكید بر لزوم اولویت دهی وزارت آموزش و پرورش به بازماندگان از تحصیل، تصریح كرد: از وزیر آموزش و پرورش خواسته ایم هزینه ای برای تخصیص بودجه جهت اولویت دهی به دختران باز مانده از تحصیل اختصاص دهد.
1396/12/02
09:23:01
5.0 / 5
4832
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه