معاون وزیر آموزش و پرورش:

اردوهای ملی دانش آموزی محدود می شوند، تعریف سبدهای اردویی جدید از سال آینده

اردوهای ملی دانش آموزی محدود می شوند، تعریف سبدهای اردویی جدید از سال آینده

پروژه آسان: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه باید سبدهای اردویی تعریف و در اختیار دفتر مدارس قرار بگیرد اظهار نمود: مدارس باید با عنایت به ذائقه دانش آموزان از این سبد اردویی استفاده و برنامه ریزی كنند. تا زمانی كه برای اردوگاه ها برنامه اردویی نداشته باشیم نمی توانم به ظرفیت آنها بیافزاییم.


علیرضا كاظمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ساماندهی و تشكیل كمیته بهره وری منابع در آموزش و پرورش اظهار نمود: برای اردوگاه ها و فعالیت های اردویی دانش آموزان چند برنامه مهم داریم.
وی اضافه كرد: برنامه نخست تعریف اردوهای یك روزه و دوم تعریف سبدهای اردویی تحت عنوان اردوهای آموزشی، علمی، ورزشی، زیارتی و گردشگری می باشد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه باید سبدهای اردویی تعریف و در اختیار دفتر مدارس قرار بگیرد اظهار نمود: مدارس باید با عنایت به ذائقه دانش آموزان از این سبد اردویی استفاده و برنامه ریزی كنند. تا زمانی كه برای اردوگاه ها برنامه اردویی نداشته باشیم نمی توانم به ظرفیت آنها بیافزاییم.
كاظمی ادامه داد: از جانب دیگر معتقدیم می توانیم ظرفیت خالی اردوگاه ها را هم با تفاهم و تعامل در اختیار سایر نهادهای فرهنگی قرار دهیم، به دنبال ساماندهی این مهم هستیم و امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد.
وی با اشاره به اینكه برنامه های اردویی جدید از سال آینده اجرا می شوند در پاسخ به پرسشی درباره محدودسازی اردوهای ملی با ترتیب دادن اردوهای یك روزه درون استانی اظهار نمود: اردوهای ملی محدود می شوند و تمركز بر اردوهای درون استانی خواهد بود. اصولا نیازی به اردوهای ملی نیست. اردوگاه باهنر را در تهارن داریم، چه نیازی است دانش آموزان كل كشور را جمع كرده و به اردوگاه باهنر بیاوریم در حالیكه در مشهد، اصفهان، كرمان و... اردوگاه های خوبی داریم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: استان ها اغلب اردوگاه دارند و باید اردوهای منطقه ای را برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول و اردوهای استانی را برای دانش آموزان متوسطه دوم راه بیاندازیم. این بهترین نوع اردو است. چه ضرورتی دارد دانش آموزان ابتدایی را از خراسان به تهران بیاوریم، او چه می داند اینجا كجاست؟.
كاظمی در پاسخ به پرسش دیگری درباره نادیده گرفتن آثار تربیتی اردوهای ملی كه قبلا بر آن تاكید می شد اظهار داشت: این كار هیچ خوبی ندارد، به هر حال دنبال این هستیم كه اردوها را به سمت مناطق و استان ها ببریم، مگر اردوهایی چون راهیان نور یا اردوهای زیارت اولی كه اجتناب ناپذیر هستند.1396/12/09
14:14:40
5.0 / 5
4502
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه