معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد

برگزاری دوره های آموزشی ویژه معلمان پایه دوازدهم در تابستان، جذب ۱۷هزار نیرو در آزمون استخدامی

برگزاری دوره های آموزشی ویژه معلمان پایه دوازدهم در تابستان، جذب ۱۷هزار نیرو در آزمون استخدامی

پروژه آسان: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از جذب ۱۷ هزارو ۳۰۰ نیرو در دوره های مختلف تحصیلی در آزمون استخدامی امسال اطلاع داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی زرافشان اظهار نمود: تا ۶سال آینده در آموزش و پرورش كشور بیش از ۶۰۰هزار نیرو بازنشسته می شوند و بر این اساس سالانه یكصد هزار نفر باید در آموزش و پرورش كشور جذب شوند.
وی اظهار داشت: ما در برنامه ششم توسعه، بحث توسعه كمی و كیفی آموزشهای مهارتی را بعنوان یك تكلیف قانونی داریم كه باید ۵۰درصد دانش آموزان دوره متوسطه در شاخه های فنی و حرفهای و كاردانش مشغول به تحصیل شوند.
زرافشان با اشاره به جذب ۱۷هزارو ۳۰۰ معلم در دورههای مختلف تحصیلی در آزمون استخدامی پیش رو، اضافه كرد: نظام آموزش و پرورش باید نیاز های روز را تامین كند و در آموزش هایی كه به دانش آموزان داده می گردد بر مبنای نیازهای روز تدوین و عرضه شود.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: كمبود نیروی انسانی مربوط به هر سه دوره تحصیلی در آموزش و پرورش است و باید در جهت جذب نیروی متخصص و كارآمد تلاش نماییم.
وی در جهت استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جاری، اظهار داشت: حساسیت بر روی پایه دوازدهم بسیار زیاد است و باید تمام لوازم آن پایه تامین گردد تا با آرامش این پایه برای نخستین سال تحصیلی مستقر شود.
زرافشان تصریح كرد: خروجی آموزش و پرورش پایه دوازدهم است زیرا عملكرد آموزش و پرورش خویش را در پایه دوازدهم نشان خواهد داد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش سهم دانش آموزان از كنكور در پایه دوازدهم را بسیار مهم عنوان نمود و اضافه كرد: باید زمینه آموزش های لازم برای معلمان این پایه فراهم گردد تا دانش آموزان با آمادگی كامل در پایه دوازدهم تحصیل كنند و به استقبال كنكور بروند.
وی اظهار نمود: آموزش و توانمندسازی معلمان باید مورد توجه قرار گیرد و آموزشهای لازم در قالب دوره های كوتاه مدت و ضمن خدمت برای معلمان در تمام دوره ها صورت گیرد.
زرافشان با اشاره به اینكه دوره های لازم برای معلمان پایه دوازدهم در تابستان سال جاری برگزار می شود، اظهار داشت: مدیران شهرستانها و مناطق باید تا آخر خرداد ماه فهرست اسامی دبیران پایه دوازدهم خویش را در پورتال مركز نیروی انسانی بارگذاری كنند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به امضای تفاهم نامه همكاری معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره نمود و اظهار داشت: در این تفاهم نامه محور برنامه درسی، كاردانی پیوسته، دوره های تربیت هنرآموز و استادكار مورد توجه قرار گرفته است.
زرافشان اظهار داشت: در شورای پذیرش دانشجو با دانشگاه فنی و حرفه ای مصوب شده است، همه فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای می توانند بدون آزمون در سال ۹۷ وارد دانشگاه فنی و حرفهای شوند.
وی، اظهار نمود: آموزش و پرورش همراه با كیفیت برای ما مهم است و باید به امر تربیت نیروهای با كیفیت در دستگاه تعلیم و تربیت تلاش مضاعف نماییم.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، زرافشان، اظهار داشت: تصمیم آموزش و پرورش در مورد حذف آزمونهای سمپاد در دوره اول متوسطه و حمایتهای فرهیختگان و روانشناسان و والدین و دانش آموزان از این تصمیم یكی از تصمیمات تاریخی وزارت آموزش و پرورش است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: بیش از ۴۲۰ هزار دانش آموز در پایه دوازدهم مدارس سراسر كشور نسبت به دوره پیش دانشگاهی در سال تحصیلی آینده ساماندهی می شوند كه جمعیت دانش آموزی این پایه به بیش از ۸۵۰ هزار نفر خواهد رسید.1397/02/30
14:01:28
5.0 / 5
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه