نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره مطرح كردند

معیشت، دغدغه ۹۰ درصد فرهنگیان

معیشت، دغدغه ۹۰ درصد فرهنگیان

پروژه آسان: منتخبان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از جانب وزیر آموزش و پرورش مورد تقدیر قرار گرفتند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، اصغر حصیری مشاور وزیر آموزش و پرورش در مراسم قدردانی از منتخبین نهایی مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره با اشاره به اینكه راه آموختن دموكراسی صرفا رفتن به كلاس درس نیست بلكه تمرین و تكرار در میدان واقعیت است اظهار داشت: ما باید دموكراسی یعنی تحمل شنیدن نظرات مخالف را بیاموزیم.

وی اضافه كرد: دموكراسی انتخابی نوعی روش به منظور زندگی اجتماعی است و یكی از طریق های تمرین این روش، شركت در انتخابات است. زمانی كه همه جا به خصوص فضاهای فرهنگی را یاس و ناامیدی فراگرفته بود با این ابتكار امید به جامعه فرهنگیان برگشت. این انتخابات حركتی نو بود كه طبعا مقاومتهایی برای انجام آن وجود داشت.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، آصفی معاون اداری، اسناد و پیگیری دفتر وزارتی آموزش و پرورش هم با اشاره به اینكه ۳۵۰۰نفر در مرحله اول جهت شركت در این انتخابات نامزد شدند و ۱۸۰ هزار نفر به آنها رای دادند اظهار داشت: در نهایت ۸۳نفر به مرحله پایانی راه یافتند. منتخبین بیش از ۴۰۰ دقیقه در گردهمایی دوروزه شركت كردند و بعد از رای گیری سه نفر از میان آنها انتخاب شدند. در این مدت بیش از ۵۰۰ صفحه گزارش تهیه شد.

وی اضافه كرد: كار با این ابعاد تجربه تازه ای بود و خالی از اشكال هم نبود اما به شكلی تمرین دموكراسی بود و با استمرار آن می توان به موفقیتهایی دست یافت. فشارهایی هم از بیرون و درون به ما وارد شد. به هرروی با ظرفیتهای موجود كار جلو رفت.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، لیلی نظرپور نماینده فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینكه پیش از این جلسه فراخوانی برای اعلام مشكلات فرهنگیان اظهار داشت: معلمان حرف های زیادی برای گفتن داشتند. وصعیت معیشتی و مشكلات فرهنگیان بر هیچ كس پوشیده نیست و امیدواریم نظرات فرهنگیان را بتوانیم در هیئت امنا منعكس نماییم و بازوی وزارت آموزش و پرورش برای حل مشكلات باشیم.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، امیرالله سالاری دیگر نماینده فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینكه با این اقدام مشق دموكراسی و تمركززدایی به درستی شروع شده است اظهار داشت: دغدغه ۹۰ درصد همكاران ما همان وضغیت معیشتی است و از وزیر درخواست می كنم نظام رتبه بندی را هرچه سریعتر به سرانجام برساند.

همینطور محسن مسعودی، بازرس افتخاری صندوق ذخیره فرهنگیان در این مراسم اظهار داشت: به نمایندگی از جامعه فرهنگیان از سه حركت برگزاری انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره، حذف آزمون از دوره ابتدایی و برگزاری فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس قدردانی می كنم.

وی اضافه كرد: فرهنگیان مظلوم ترین قشر و در عین حال مورد اعتمادترین قشر جامعه هستند و برگزاری این انتخابات، بارقه امیدی را روشن كرد هرچند این آغاز راه است.
1397/03/12
14:09:54
5.0 / 5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه