توسعه همكاری اقیانوسی ایران و نروژ

توسعه همكاری اقیانوسی ایران و نروژ

پروژه آسان: توسعه همكاری های دوجانبه ایران و نروژ در زمینه علوم اقیانوسی در دیدار سفیر این كشور با رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی مورد تاكید قرار گرفت.
لارس نوردروم سفیر نروژ با بهروز ابطحی رئیس و حمید علیزاده لاهیجانی معاون پژوهش و فناوری این پژوهشگاه دیدار و گفت وگو كرد.
در این دیدار ابطحی ضمن معرفی پژوهشگاه و بخش های آن و همینطور كشتی تحقیقاتی اقیانوس پیمای ایران، تعدادی از فعالیت های علمی پژوهشی پژوهشگاه را تشریح و آمادگی پژوهشگاه را برای همكاری با مراكز علمی و پژوهشی نروژ در حوزه علوم دریایی و اقیانوس شناسی اعلام نمود.
نوردروم هم با اشاره به شاخص بودن این كشور در مطالعات اقیانوسی و فناوری های دریایی، مطالبی را در مورد اهمیت منابع و محیط زیست دریایی و قرارگیری آن در اولویت های سیاست نروژ شرح داد.
در این دیدار، موضوعاتی از قبیل آلودگی های محیط های دریایی ازجمله آلودگی های پلاستیكی در دریاها، پرورش ماهی در قفس، فناوری های استحصال انرژی از دریا و آب شیرین كن ها، نحوه همكاری در زمینه تحقیقات و آموزش علوم و فنون دریایی و غیره موردبحث و بررسی قرار گرفت.
در آخر این دیدار رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی جهت شركت در همایش ' آب های سالم، مردم سالم' كه با حمایت كشور نروژ در سازمان خواروبار جهانی (فائو) در تاریخ 5 جولای 2018 میلادی برگزار می شود، دعوت شد.

5656


1397/04/04
13:19:22
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: پژوهش , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه