معاون مشاركت های اجتماعی وزارت كشور خبر داد

اعلام آمارهای دقیق كودكان بازمانده از تحصیل تا سه هفته آینده

اعلام آمارهای دقیق كودكان بازمانده از تحصیل تا سه هفته آینده

پروژه آسان: معاون مشاركت های اجتماعی وزارت كشور اظهار داشت: آمار دقیقی از كودكان كار بازمانده از تحصیل نداریم؛ چون كه آمارها عموما مربوط به كودكانی است كه دارای كارت ملی و كد شناسایی هستند و بنا شد كه با همكاری چندین دستگاه این آمارها هرچه سریع تر استخراج شود و تا سه هفته دیگر این آمارها عرضه شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، كمال اكبری در جمع خبرنگاران و در حاشیه دومین جلسه شبكه مدیران كل مشاركت های مردمی و سازمان های مردم نهاد بامداد امروز برگزار گردید اطهار كرد: در روز مشاركت اجتماعی و سمن ها بنا داشتیم كه جلساتی را با حضور سازمان های مردم نهاد و دستگاه های حاكمیتی داشته باشیم كه نخستین جلسه آن در ایام گذشته در اراك برگزار گردید و امروز دومین جلسه آن بود.
وی افزود: تلاش شد كه در این جلسه مدیران كل دستگاه های اجرایی با سازمان های مردم نهاد، خیریه ها و موسسات حضور پیدا كنند و به صورت تخصصی به حل مشكلات كودكان كار و خیابان بخصوص كودكان بی هویت بازمانده از تحصیل بپردازند.
اكبری اضافه كرد: در این جلسه متوجه شدیم كه نبود آمار دقیقی از كودكان بازمانده از تحصیل یكی از اشكالات موجود است و دلیلش این است كه عموما آمارها به سمت كودكانی است كه دارای كارت ملی و كد شناسایی هستند، در صورتی كه كودكانی هم هستند كه در سن تحصیل بوده ؛ اما جایی ثبت نام نكردند و در آمارها نیستند و بنابراین آمارها دقیق نیست.
وی اظهار نمود: بنا شد كه با همكاری چندین دستگاه این آمارها هرچه سریع تر استخراج شود و تا سه هفته دیگر این آمارها عرضه شود. در حقیقت مقرر است همكاری میان سازمان بهزیستی، ثبت احوال و آموزش و پرورش برای استخراج این آمارها صورت گیرد. همینطور راهكارهای عملیاتی این كار هم عنوان شد كه یكی از عمده ترین كارهای ما این است كه حضور و مشاركت سازمان های مردم نهاد، خیریه ها و موسسات مردمی را در مداخله گری های حوزه اجتماعی افزایش دهیم.
اكبری با اشاره به اینكه وقتی بحرانی در منطقه اتفاق می افتد و كشورهای همسایه بیكاری، فقر و جنگ را تجربه می كنند سرریزشان به كشورهای اطراف می ریزد، اظهار داشت: این افراد با استفاده از مجاری و مرزهای غیرقانونی وارد كشور می شوند و آمارهای جدیدی را رقم می زنند ازاین رو نیاز است كه جلسات هم افزایی برگزار گردد تا به آمارهای دقیق و راهكارهای مشخص برسیم.
معاون مشاركت های اجتماعی وزارت كشور خاطرنشان كرد: وزارت كشور مسئولیت ساماندهی كودكان كار و خیابان با همكاری دیگر دستگاه ها را برعهده دارد و بناست كه این كار را هم در اولویت خود قرار دهد. در حقیقت مقرر است كه با برگزاری این جلسات وزارت كشور مسئولیت خویش را در هماهنگی دستگاه های مربوطه انجام دهد تا با هم افزایی به راهكارهای مشخصی برسیم.
وی در این باره كه شهردار تهران مطرح كرده كه مقرر است كودكان خیابانی را یكساله جمع آوری كند، اظهار داشت: اصل این اقدام و حرف درست است و جلسات متعددی هم برگزار شده تا مشكلات كودكان كار و خیابان برطرف شود اما نمی توان اظهار داشت كه این مورد تمام می گردد و تا زمانی كه معضلات پایه ای وجود دارد معضلی به نام كودكان خیابانی و كار هم تمام نمی گردد اما اینكه اراده جدی در جهت كاهش آن به وجود آمده است خوب است و باید دستگاه ها و رسانه ها از مسئولین كشوری بخواهند كه به صورت فصلی گزارش كار دهند.1397/05/14
14:03:32
5.0 / 5
4389
تگهای خبر: اجتماعی , تحصیل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه