مبارزه با بیماری های قلبی عروقی با تربچه هیولای ژاپنی

مبارزه با بیماری های قلبی عروقی با تربچه هیولای ژاپنی

پروژه آسان: كشف راه های مبارزه با بیماری های قلبی عروقی چالشی مداوم برای علوم پزشكی شده است. اما مطالعه ای جدید این پرسش را جواب داده است كه آیا امكان دارد تربچه هیولای ژاپنی كمك كننده باشد؟به گزارش پروژه آسان به نقل از خبر آنلاین، نام اصلی تربچه ژاپنی Sakurajima daikon است كه در جزیره ای با همین نام رشد یافت و بعنوان یك محصول هیولا مانند، وزن آن تا 50 كیلوگرم هم می رسد.
مطالعات قبلی نشان داده است استفاده مداوم از تربچه منجر به كاهش فشارخون و لخته شدن خون شده و درنتیجه مانع بروزسكته قلبی و مغزی می گردد.
بر اساس آمار از هر 4 مرگ یكی به خاطر سكته قلبی یا مغزی است و كشف یك ماده شیمیایی طبیعی می تواند این خطر را كاهش داده و یك پیروزی بزرگ برای انسان و علم پزشكی محسوب شود.
اخیراً محققان دانشگاه كاگوشیمای ژاپن روی خواص مثبت تربچه هیولا كار كرده تا ببینند آیا این محصول قادر به حل مشكلات قلبی عروقی است یا نه؟
«كاتسوكو كاجیا» رهبر این تحقیق اعتقاد دارد تربچه ژاپنی در تولید اكسید نیتریك كه تنظیم كننده عملكرد رگ های خونی است، نقش مؤثری دارد.
سلول های خونی vascular endothelial cells دست به تولید اكسید نیتریك می زنند. وقتی این گاز در جریان خون آزاد می شود، سبب رفع عروق خونی شده و فشارخون را می كاهد.
اكسید نیتریك منجر به كاهش خطر قلبی عروقی می شود، چراكه گلبول های قرمز و قرمز به دیواره های رگ های خونی چسبیده و منجر به لخته شدن خون می شوند، اما با انتشار اكسید نیتریك این اتفاق نمی افتد.
درنتیجه اكسید نیتریك اثری محافظتی برای عروق دارد و مانع از لخته شدن خون شده و خطر سكته قلب و مغزی را می كاهد.
نتایج این تحقیق در مجله Journal of Agricultural and Food Chemistry منتشرشده است.


5656


1397/05/21
13:17:45
5.0 / 5
5049
تگهای خبر: محصول , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه