چرا لباس فرم مدارس گران تمام می شود؟

چرا لباس فرم مدارس گران تمام می شود؟

پروژه آسان: تامین فرم مدارس برای دانش آموزان خود به تنهایی در این روزها رونق قابل توجهی در صنعت پوشاك و نساجی به همراه دارد، اما گویا این روزها خانواده ها برای تامین و تهیه این نیاز غیرقابل چشم پوشی شاهد افزایش قیمت هستند؛ نوسانات ارزی این روزها بی تاثیر در قیمت پارچه هم نبوده و شاید یكی از دلایل افت و خیز قیمت پارچه در این روزها افزایش قیمت ارز است.


در این رابطه مهدی لسان طوسی، نایب رییس اتحادیه فروشندگان پوشاك مشهد در گفت وگو با ایسنا در مورد تامین فرم مدارس برای سال تحصیلی جدید، اظهار نمود: یكی از مشكلاتی كه در فرم مدارس وجود دارد، همان مبحث گرانی پارچه و نبود مواد اولیه به اندازه كافی است. كارخانه های تولید در این زمینه سفارشاتی را گرفتند اما هم اكنون نمی توانند پاسخگو باشند، چونكه پارچه و مواد اولیه به میزان كافی وجود ندارد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان پوشاك مشهد اضافه كرد: امسال ما در این بخش مشكلات عدیده ای را شاهد خواهیم بود. اكنون تولیدكنندگان ما بلاتكلیف مانده اند و ما نمی دانیم با این شرایط چه كاری باید بكنیم، باتوجه به اینكه واردات هم متوقف شده و مواد اولیه با محدودیت همراه می باشد، كار ما را چندین برابر دچار مشكل كرده است.

لسان طوسی تصریح كرد: ما نمی توانیم مواد اولیه مورد نیاز خویش را تولید نماییم و مجبور هستیم كه در این زمینه واردات داشته باشیم و این امر دردسرساز خواهد بود. هم اكنون تولیدكنندگان ما دچار نگرانی و سرگردانی هستند، امسال در این زمینه مشكلات عدیده ای روبه رو خواهیم شد و مدیریت این مورد هم از دست هیچكسی ساخته نیست.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان پوشاك مشهد خاطرنشان كرد: هم اكنون همكاران ما پارچه را به قیمت 6800 تومان برای مدرسه سفارش گرفتند اما مجددا كه برای خرید رجوع كردند با قیمت 8400 تومان روبه رو شدند، با افزایش قیمت پارچه و اجرت دوخت چطور می توانند پاسخگوی نیازها باشند.

لسان طوسی افزود: ما جلسه ای داشتیم و اعلام كردیم برای اجناسی كه تولید می گردد و قیمت آن برای تولیدكنندگان بیشتر تمام می شود، توسط اتحادیه، كارشناسی لازم صورت گیرد و پس از آن قیمت گذاری و عرضه شود.1397/06/12
20:57:58
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: تحصیل , دانش آموز , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه