مدیركل نوسازی مدارس استان اعلام كرد:

پیمانكاران مدرسه سازی در سمنان با مشكل روبرو شده اند

پیمانكاران مدرسه سازی در سمنان با مشكل روبرو شده اند

پروژه آسان: مدیركل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان به اثر تحریم ها بر مدرسه سازی، اشاره نمود و اظهار داشت: افزایش قیمت مصالح ساختمانی، مدرسه سازی و فعالیت های عمرانی در این بخش را با چالش جدی مواجه كرده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سعید هژبری در نشست خبری با اشاره به اینكه افزایش قیمت سه برابری برخی مصالح تعدادی از پروژه ها را متوقف یا روند ساخت آنها را كند كرده است اظهار داشت: با این وجود با همكاری و همراهی خیرین پیگیر تكمیل این پروژه ها هستیم و نیاز آموزشی مورد نیاز را به موقع تامین خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه افزایش قیمت مصالح هزینه های زیادی به پیمانكاران تحمیل كرده است، اضافه كرد: باتوجه به اینكه عقد قراردادها در گذشته انجام شده این گرانی ها پیمانكاران را با مشكلاتی روبرو كرده است، ضمن اینكه تامین برخی تجهیزات نیاز با مشكل مواجه شده به صورتی كه در بعضی اقلام شاهد برگزاری 5 مناقصه بودیم اما همچنان به عقد قرارداد نینجامیده است.
هژبری با اشاره به اینكه 14 فضای آموزشی همزمان با آغاز بهار تعلیم و تربیت در استان سمنان به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: این 14 فضای آموزشی جدید با 18 هزار مترمربع زیربنا، مشتمل بر 72 كلاس درس است. 223 میلیارد ریال برای افتتاح این پروژه ها هزینه شده و 88 میلیارد از این اعتبارات از جانب خیرین مدرسه ساز و ماباقی آن از جانب دولت تامین شده است.
مدیركل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان از وجود 56 پروژه در حال ساخت در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه ها 309 كلاس درس و بالغ بر 97 هزار مترمربع به فضای آموزی استان افزوده خواهد شد. تكمیل این پروژه ها به 485 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و این 56 پروژه با مشاركت 30 درصدی خیرین استان در حال ساخت هستند. نرخ میانگین مشاركت خیرین مدرسه ساز در سطح كشور 30 درصد است درحالی كه این نرخ در استان سمنان بین 45 تا 50 درصد است كه آمار خیره كننده ای به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه انجمن خیرین مدرسه ساز استان 388 عضو دارد، اظهار داشت: 235 خیر مدرسه ساز مرد، 72 خیر مدرسه ساز زن و 81 موسسه و شركت فعال در حوزه مدرسه سازی عضو انجمن خیرین مدرسه ساز در استان هستند.
مدیركل آموزش و پرورش استان سمنان هم از وجود 60 مدرسه با كمتر از 8 دانش آموز در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است كه با تامین سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان ضمن كاهش هزینه ها و صرفه جویی، كیفیت آموزشی در این مدارس كم جمعیت را هم افزایش دهیم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد دستورانی در آستانه بازگشایی مدارس در نشست خبری، جمعیت دانش آموزان این استان را بالغ بر 120 هزار نفر اعلام و اظهار نمود: سال تحصیلی جدید، فعالیت 1100 مدرسه استان با بیش از 5000 كلاس درس و 7800 معلم از اول مهرماه آغاز می گردد.
وی با اشاره به بازنشسته شدن سالانه 400تا 500 معلم و فرهنگی این اداره كل خاطرنشان كرد: تلاش ما بر این بوده كه با بازگشایی مدارس هیچ كلاس درسی در استان بی معلم و هیچ مدرسه ای بدون مدیر نباشد.
وی با اشاره به وجود زمزمه هایی در مورد كمرنگ تر شدن برنامه های حوزه پرورشی، با رد این شایعه اظهار داشت: این شایعات هیچ محلی از اعراب ندارد و نه تنها برنامه های این حوزه تضعیف نخواهد شد بلكه با به كارگیری نیروی انسانی بیشتری در این بخش به دنبال تقویت حوزه پرورشی در مدارس هستیم.
مدیركل آموزش و پرورش استان سمنان از تخصیص یك میلیارد و 200 میلیون تومان برای تجهیز و خرید امكانات برای هنرستان های این استان اطلاع داد و افزود: باتوجه به اهمیت موضوع، روزآمدكردن تجهیزات و امكانات آموزشی هنرستان ها از اولویت های اداره كل در این بخش بوده است. رشته های این هنرستان ها عموما متناسب با بازار كار منطقه است و در همین راستا اجرای طرح های "هر دانش آموز یك مهارت" و طرح "ایران مهارت"در مدارس استان اجرایی و در سال تحصیلی جدید هم تداوم می یابد.
دستورانی، سهم رشته های مهارتی از جمعیت دانش آموزی این استان را 47 درصد اعلام نمود و اظهار داشت: 53 درصد دانش آموزان استان هم در رشته های نظری مشغول به تحصیل هستند.
مدیركل آموزش و پرورش استان از افزایش 2 برابری ظرفیت دانشگاه فرهنگیان این استان اطلاع داد و اظهار داشت: این مهم با هدف تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای سیستم تعلیم و تربیت در استان انجام شده است.
وی از پرداخت كامل حقوق دانشجو-معلمان در این استان اطلاع داد و خاطرنشان كرد: پرداخت اضافه كارها، پرداخت حقوق حق التدریس ها، بروز كردن حقوق و مزایای سربازمعلم ها و..از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مالی و اداری است.
دستورانی با اشاره به اینكه 66درصد پاداش فرهنگیان بازنشسته استان پرداخت شده است، اضافه كرد: ماباقی پاداش فرهنگیان بازنشسته استان هم در آینده نزدیك تامین و پرداخت خواهد شد.
وی از تامین جیره غذایی 3 ماهه اول مدارس شبانه روزی در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: 40 آموزشگاه شبانه روزی در استان وجود دارد كه جیره غذایی همه آنها برای سه ماهه پاییز تامین شده و جیره های فصول دیگر هم به موقع تامین و تحویل خواهد شد. حدود 2400 دانش آموز در 40 آموزشگاه شبانه روزی این استان تحصیل می كنند.1397/06/16
00:42:52
5.0 / 5
5257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه