همكاری فضایی روسیه با آمریكا در بخش سكوی مداری ماه

همكاری فضایی روسیه با آمریكا در بخش سكوی مداری ماه

پروژه آسان: ایسنا نوشت: رئیس دایره مطبوعاتی سازمان فضایی روسیه روسكاسموس اظهار داشت: روسیه دعوت آمریكا برای همكاری در برنامه ؛سكوی مداری ماه؛(Lunar Orbital Platform-Gateway) را رد نمی نماید.پیشتر برخی رسانه ها به نقل از دیمیتری رگوزین رئیس روسكاسموس در دیدار با متخصصان صنعت آینده نوشتند كه فدراسیون روسیه حاضر به شركت در این برنامه نیست.
ولادیمیر اوستیمنكو رئیس دایره مطبوعاتی سازمان فضایی روسیه روسكاسموس در مصاحبه با خبرگزاری تاس اظهار داشت: این كه برخی رسانه ها نوشته اند روسیه حاضر نیست در برنامه سكوی مداری ماه با آمریكا مشاركت كند درست نیست.
وی با اشاره به اینكه مذاكرات ادامه دارد، اضافه كرد: ما برای همكاری و مشاركت در برنامه های مختلف فضایی آماده ایم.
راگوزین در جلسه با متخصصان آینده اظهار داشت كه برنامه های مربوط به كره ماه نقطه اوج فعالیت علمی تمام قدرت های فضایی است. به طور مثال آمریكا در حال توسعه برنامه خود با نام سكوی مداری ماه است. آنها در هر حال ما را به شركت در این برنامه دعوت می كنند و من این نگاه را كه روسیه به سادگی نمی تواند در پروژه های دیگران در نقش های ثانوی حضور یابد دوست ندارم.
وی همینطور خاطرنشان كرد كه فدراسیون روسیه سیستم حمل و نقل فضایی خویش را بوجود می آورد.
برنامه تولید یك ایستگاه فضایی در نزدیكی ماه به بهار سال 2016 بر می گردد. در آن زمان خبرگزاری تاس از همكاری شركت روسی فناوری های فضایی انرگیا و شركت آمریكایی بوئینگ با حمایت سازمان های فضایی دو كشور اطلاع داد.
این برنامه كه قبلا از آن به اسم دروازه فضایی دور دست(Deep Space Gateway) یاد می شد اینك در اسناد رسمی ناسا "سكوی مداری ماه"(Lunar Orbital Platform-Gateway) نامیده می گردد.
در اواخر سپتامبر 2017، در كنگره فضایی در آدلاید استرالیا، یك بیانیه مشترك بین روسكاسموس و ناسا به امضا رسید كه نشان می داد دو طرف برای اجرای طرح های اكتشاف فضایی قصد همكاری دارند و مایلند در مورد برنامه ریزی جهت تولید یك پایگاه فضایی در محدوده كره ماه مشاركت داشته باشند.


5656

1397/07/03
14:24:55
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: آمریكا , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه