مشكلات تحصیلی كودكان پناهجو در انگلیس

مشكلات تحصیلی كودكان پناهجو در انگلیس

پروژه آسان: بر مبنای تحقیقات یونیسف، كودكان پناهنده و پناهجو بعد از ورود به انگلیس برای دسترسی به آموزش با تأخیر و مشكل مواجه می شوند چون كه در خیلی از موارد مدارس به علت ترس از افت كیفیت تحصیلی و كاهش رتبه آموزشیِ مدرسه به علت نتایج نامطلوب دانش آموزان، حاضر به پذیرش آنها نیستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، این تحقیقات از آن حكایت می كند كه هیچ یك از مناطق انگلیس در رسیدن به اهداف ۲۰ روزه برای پیدا كردن مكان هایی برای مراقبت از كودكان پناهجوی بدون همراه موفق نبوده اند.
این گزارش كه نخستین عرضه یك تصویر جامع ملی از تجربه آموزشی كودكان پناهجو در انگلیس است، نشان داده است كودكان و جوانان پناهجو و پناهنده به انگلیس در كوشش برای رفتن به مدارس متوسطه و تحصیلات بیشتر با طولانی ترین تأخیرها مواجه می شوند كه بیش از سه ماه تا یك سال به طول می انجامد.
از عوامل دیگر این تأخیرها درخواست های آنلاین پیچیده، نظام پذیرش متلاشی شده مدارس و كمبود تخصص مقامات برای كمك به این موارد است. هم چنین محل اسكان موقتی و بررسی های زمان بر برای اطمینان از افرادی كه خویش را كودكان پناهجوی نیازمند به تحصیل معرفی می كنند هم به این مشكل می افزاید.
این گزارش كمبود مكان هایی را برای كودكانی كه به آموزش های ویژه نیاز دارند هم نشان داده است. چراكه بیش از یك سوم از كودكان سوری كه به انگلیس می روند مشكلاتی نظیر اوتیسم، مشكلات تحركی و شنوایی داشته و به آموزش های ویژه نیازمندند. باآنكه كودكان سوری به علت طرح اسكان مجدد سازمان دهی شده، سریع تر از دیگر پناهجویان اسكان داده می شوند.
نویسنده این گزارش با بیان این كه كودكان در همه جای دنیا با هر شرایطی و بدون توجه به سیاست های مختلف حق تحصیل دارند، اظهار داشت: ما شاهد شور و شوق فراوان این كودكان پناهجو برای تحصیل بوده ایم. اگر فرصت آموزش در اختیار آنها قرار گیرد، كلیدی برای گشودن درهای آینده ای امیدواركننده و مثبت به آنها بخشوده می گردد.
كودكان پناهجو به هنگام تحصیل هم موانع زیادی در پیش رو دارند به گونه ای كه ادامه تحصیل و یادگیری آنها می تواند به خاطر مشكلات و صدمه های روانی، مورد آزار و اذیت و قلدری قرار گرفتن و هم عدم آگاهی و تخصص در بین بعضی از كاركنان مدارس با مشكل مواجه شود.
به گزارش روزنامه گاردین، از عوامل دیگر موثر در تاخیرهای بوجود آمده برای كودكان پناهجو در یافتن مدارس مناسب می توان به فشارهای مالی وارد بر مدارس و مقامات محلی همراه با افزایش روزافزون تعداد دانش آموزانی كه به مدارس متوسطه نیازمندند، اشاره نمود.1397/07/05
18:42:33
5.0 / 5
4089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه