جلوه هایی از تولید و كار ملی در كتب درسی

جلوه هایی از تولید و كار ملی در كتب درسی

پروژه آسان: سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به جلوه هایی از تولید، كار و سرمایه ملی در كتب درسی اظهار داشت: باید زمینه علاقه مندی دانش آموزان به مصرف كالای ایرانی را فراهم نماییم اما نباید انتظار داشته باشیم همه مسائل را با استفاده از كتب درسی حل نماییم.


حیدر تورانی در گفت وگو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده پیرامون فرهنگ سازی برای مصرف كالای ایرانی اظهار نمود: وظیفه اصلی ما این است كه برای دانش آموزان فرهنگ سازی نماییم و عرق ملی شان را بالا ببریم.
وی ادامه داد: باید زمینه علاقه مندی دانش آموزان به مصرف كالای ایرانی را فراهم و آنرا تقویت نماییم. البته فراموش نكنیم تا زمانی كه كیفیت یك كالا مطلوب نباشد افراد به سمت آن نمی روند. لازم است كیفیت كالای ایرانی هم ارتقاء یابد و ما در كنار مجموعه صنعت و تولید كشور، دانش آموزان را به خرید این كالاها تشویق نماییم.
سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به جلوه هایی از تولید، كار و سرمایه ملی در كتب درسی اظهار داشت: بعنوان مثال در درس مطالعات اجتماعی پایه هفتم در درس ۷ فصل چهارم به مبحث و نحوه پرداختن به عوامل تولید (منابع طبیعی، سرمایه و نیروی انسانی) و مهم دانستن نقش نیروی انسانی در تولید كالا، داشتن مهارت و تخصص در روند تولید كالا، پشتیبانی از كار و سرمایه ایرانی به این منظور كه از نظر اقتصادی وابسته نباشیم اشاره شده است.

وی اضافه كرد: یا در فصل ۱۲مطالعات اجتماعی پایه نهم به بیان مفهوم اقتصاد مقاومتی، سفارش و رهنمود رهبر معظم انقلاب به در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی برای مقابله با مشكلاتی كه كشورهای سلطه گر و قدرت های بزرگ اقتصادی بعد از انقلاب سر راه كشور ما قرار دادند پرداخته شده است. اقتصاد و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، توزیع در آمد و فقر و چاره از بین بردن فقر و توسعه در ایران از موضوعاتی است كه در درس اقتصاد پایه دهم به آن پرداخته شده است.

تورانی افزود: در كتاب علوم تجربی پایه ششم هم به توسعه اقتصادی، اقتصاد بازار و الگوی مصرف اشاره شده است. به همین ترتیب در كتب درسی مختلف پایه های هفتم، هشتم، دهم و پیش دانشگاهی هم توسعه اقتصادی و پشتیبانی از تولید ایرانی مدنظر قرار گرفته است.
سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح كرد: البته نباید انتظار داشته باشیم همه مسائل را با استفاده از كتب درسی حل نماییم. چونكه ظرفیت و بازه زمانی چاپ كتب محدود است. البته علاوه بر كتب درسی برنامه های آموزشی و پرورشی هم برای مدارس طراحی شده و همكاران را موظف كردیم در مجلات رشد به این مورد بپردازند. وزارتخانه هم مدارس را موظف كرده جنس خارجی خرید و فروش نكنند.1397/07/19
13:59:40
5.0 / 5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه