بررسی تخصصی سند تحول بنیادین در مجلس دانش آموزی

بررسی تخصصی سند تحول بنیادین در مجلس دانش آموزی

پروژه آسان: رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی فرایند انتخاب نمایندگان مجلس دانش آموزی را شرح داد و اظهار داشت: یكی از سرفصل های اصلی همه كمیسیون ها، متناسب با عنوان كمیسیون، بررسی مباحث سند تحول بنیادین و نقش این مجلس و نمایندگان در تولید بسترسازی لازم برای تحقق و اجرایی شدن تمام عیار آن در مدارس است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، زهرا پناهی روا در افتتاحیه نهمین دوره مجلس دانش آموزی با اشاره به اینكه مجلس دانش آموزی از ادوار گذشته تا كنون روند رو به جلویی را طی كرده و ابتكاراتی داشته است اظهار داشت: تصویب حضور نمایندگان دانش آموزان خارج از كشور، توجه بیشتر به جامعه دانش آموزی با نیازهای ویژه مدارس استثنایی، تصویب جلسات منطقه ای و قطبی و فعال كردن سطوح مختلف شوراهای دانش آموزی منطقه، ناحیه، شهرستان و استان های سراسر كشور، تصویب كمیسیون های تخصصی پنج گانه با موضوعات مبتلا به جامعه دانش آموزی، تصویب اسناد مجلس با نگاه ویژه به اسناد بالادستی همچون این ابتكارات است.
پناهی روا اضافه كرد: امیدوارم دوره نهم مجلس دانش آموزی با عنایت به تجارب هشت دوره گذشته شاهد دستاوردهای بهتری نسبت به گذشته باشد.
رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی به گزارشی از روند برگزاری انتخابات پرداخت و اظهار داشت: در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ با برگزاری انتخاباتی از میان ۶۳هزار دانش آموز منتخب مدارس دوره متوسطه برگزار گردید كه از این میان ۱۸ هزار نفر با رأی مستقیم دانش آموزان بعنوان اعضای شورای دانش آموزی منطقه، ناحیه و شهرستان انتخاب شدند.
وی افزود: بیشتر از ۸۰۰۰ نفر از آنها كه حائز بالاترین آراء بودند باردیگر در یك انتخابات سالم و آزاد با نظارت ستاد انتخابات كشور شركت و ۲۰۰۰ نفر بعنوان عضو شورای دانش آموزی استان های سراسر كشور انتخاب شدند.
پناهی روا با اشاره به اینكه در نهایت بر مبنای سهمیه اختصاصی هر استان متناسب با جمعیت دانش آموزی استان ها، ۱۵۰ نماینده مجلس دانش آموزی كه ۷۵ نفر پسر و ۷۵ دختر بودند انتخاب شدند اظهار داشت: این افراد بعنوان مشاور مدیركل آموزش و پرورش استان ها منصوب شدند و مقرر است طی دو سال نمایندگی خود در حین كسب تجربه و انتقال تجربیات و رشد و بالندگی خود، موثر و مفید برای جامعه دانش آموزی باشند.
رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی با اشاره به برگزاری جلسات و كارگاه های آموزشی و نشست های منطقه ای به واسطه ارتباط مستمر با سازمان دانش آموزی استان ها اظهار داشت: پیشنهادات نمایندگان در مورد سند این دوره مجلس و اسامی كاندیداهای هیئت رئیسه دائم با برنامه ها و رزومه مختصری از آنها دریافت شد. پیشنهادات موضوعی سند منجر به تنظیم لایحه ای شد كه برای نقد و بررسی نهایی و تصویب نمایندگان حاضر، تقدیم هیئت رئیسه می گردد.
پناهی روا افزود: مجلس دانش آموزی دارای پنج كمیسیون تخصصی با عناوین علمی و آموزشی، فرهنگی و هنری، ورزش و سلامت، فناوری و ارتباطات، اجتماعی و تربیتی است كه جایگاهی برای طرح مباحث تخصصی و نقد و بررسی طرح های عرضه شده دانش آموزان و نمایندگان با راهنمایی صاحب نظران و اساتید مجرب است.

وی ادامه داد: نمایندگان دوره هشتم در ۲۵ جلسه كمیسیون ها و ۱۵۰ نشست در كمیته های شورای دانش آموزی استان ها شركت كردند و خوشبختانه در اغلب مسائل مبتلا به دانش آموزی ورود پیدا كرده و طرح ها و ایده های خوبی را مطرح كرده اند و ما انتظار داریم نمایندگان در استمرار و راستای تلاش های صورت گرفته ادوار گذشته گام بردارند تا منتج به نتیجه شود.

به قول رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی یكی از سرفصل های اصلی همه كمیسیون ها متناسب با عنوان كمیسیون بررسی مباحث سند تحول بنیادین و نقش این مجلس و نمایندگان در تولید بسترسازی لازم برای تحقق و اجرایی شدن تمام عیار آن در مدارس است كه با عنایت به اقبالی كه از جانب نمایندگان تا كنون دریافت كرده ایم به تلاش های صورت گرفته آتی آنان در این راستا بسیار امیدواریم.
پناهی روا اضافه كرد: مبحث دیگر كه در دوره هشتم بسیار مورد درخواست نمایندگان بود و در نشست های قطبی این دوره هم با عنایت به طرح آیین نامه داخلی در میان نمایندگان، از جانب آنان مورد تاكید قرار گرفت تغییر بندها و موادی از این آیین نامه داخلی است تا امور تسهیل و سرعت پیدا كند و به امید خدا با طی روال و تشریفات قانونی كه از پیش دبیرخانه انجام داده اند تشكیل كمیته تغییر آیین نامه داخلی هم با استفاده از انتخابات در حاشیه این نشست در دستور كار است.1397/07/22
19:35:56
5.0 / 5
4525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه