دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اعلام تصویب آیین نامه اردوها خبر داد

تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدارس

تنظیم آیین نامه شب مانی دانش آموزان در مدارس

پروژه آسان: دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر تصویب آیین نامه اردوهای دانش آموزی از تنظیم آیین نامه «شب مانی دانش آموزان در مدرسه» اطلاع داد.


مهدی نوید ادهم در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه هفته قبل آیین نامه اردوهای دانش آموزی را در شورای عالی بررسی كردیم اظهار نمود: اردو یكی از فعالیت های موثر آموزشی و تربیتی ماست كه برخی كاستی های نظام آموزشی كه در كلاس ظرفیت عرضه آن وجود ندارد را جبران می كند.
وی ادامه داد: آنچه در قالب اردوها چه در درون و چه بیرون مدرسه به دانش آموزان عرضه می گردد بسیار موثر است و معمولا در فضای نشاط آمیز و جذاب مثل اردوگاه ها، پارك ها، طبیعت و زیارتگاه ها، یادگیری در محیط صمیمانه و دقیق تر اتفاق می افتد.
دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه البته با مخاطرات حمل و نقل و رفت و آمد دانش آموزان و نارسایی هایی چون عدم استفاده بهینه از حضور بچه ها در اردو روبرو می باشیم اظهار داشت: بنابراین این آیین نامه چندین جلسه در دستوركار شورای عالی قرار گرفت و مواردی مانند اینكه ابتدایی ها چه قدر بتوانند اردو بروند و آیا مجاز هستیم بعنوان مثال یك هفته دانش آموز را خارج استان نگه داریم؟ و آثار مثبت و منفی آن چیست؟ به بحث گذاشته شد و در نهایت آیین نامه به تصویب رسید.
نوید ادهم افزود: همینطور قرار شد همكاران كار جدیدی عرضه كنند كه شب مانی دانش آموزان در مدرسه است. اینكه دانش آموزان بخواهند شبهایی را مدرسه خودشان بمانند نیازمند قانون و ضابطه است. شب مانی یكی از فعالیت های موثر است. دانش آموزان می توانند شب هایی را در مدرسه خودشان بعنوان تفریح و بازی یا برگزاری شب های قدر و... بمانند. اكنون هم در مدارسی دانش آموزان برای درس و كنكور و امتحان در مدرسه می مانند و فرقی ندارد مدرسه دولتی و غیردولتی باشد. این امر یك آیین نامه ویژه می خواهد و قرار شده تنظیم و به شورای عالی عرضه شود.1397/08/08
14:11:47
5.0 / 5
4831
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه