در مراسم آغاز بیستمین سال فعالیت ایسنا

مدیرعامل ایسنا: بدنه این خبرگزاری را جوان و دانشجو نگه داشته ایم

مدیرعامل ایسنا: بدنه این خبرگزاری را جوان و دانشجو نگه داشته ایم

پروژه آسان: مدیر عامل خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به اینكه ایسنا مولود انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: ایسنا نشانگر حركت جوانان دانشجوست كه با اعتبار، اعتماد، شور و استعداد بدون وابستگی به مال و سیاست، قلم به دست گرفتند و اطلاع رسانی صحیح انجام دادند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دكتر علی متقیان در مراسم گرامیداشت بیستمین سال آغاز فعالیت ایسنا كه با حضور وزیر آموزش و پرورش و رییس و معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و معاونان و مدیران و سردبیران و خبرنگاران ایسنا برگزار شد، با یادآوری اینكه امروز بیستمین سال فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران آغاز می شود، اظهار نمود: در ابتدای امر بر ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی خصوصاً دو شهید عزیزمان اسماعیل عمرانی و حسن قریب كه در ۱۵ آذر ۸۴ در راه خدا و برای پاسداشت قلم به شهادت رسیدند، سلام و درود می فرستیم.
وی ادامه داد: خداوند را شاكریم كه ۱۹ سال با قلم، اعتبار آفریدیم و كمابیش با افتخار می توانیم بگوییم ۱۹ سال افتخار، آبرو، عزت و سربلندی را پشت سرگذاشتیم. پژواك این اعتماد را در سخنان مخاطبان و مسئولان می شنویم.
مدیر عامل ایسنا با اشاره به اینكه شكرگزاریم كه امانتدار قلمی هستیم كه خداوند به آن سوگند خورده است، اظهار داشت: ۱۹ سال از عمر ایسنا گذشت، ایسنایی كه در ۱۶ آذر ۱۳۷۸ با كلام امیدبخش مقام معظم رهبری در خصوص اینكه «اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره كنید» شروع به كار كرد.
متقیان افزود: با ورود ایسنا به عرصه خبر، كار به جایی رسید كه مرحوم استاد معتمدنژاد وقتی در وصف ایسنا سخن می گفت، معتقد بود تاریخ معاصر مطبوعات به قبل و پس از ایسنا تقسیم میگردد. ایسنا نقطه عطفی برای تحول خبر و خبرنگاری در كشور شد زمانی ایسنا پا به عرصه وجود گذاشت كه در ایران اسلامی یك خبرگزاری بود كه از پیش از انقلاب فعالیت داشت و این خاصیت اختصاص به ایسنا دارد كه آغازین مولود خبری انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینكه ایسنا نشانگر حركت جوانان دانشجوست كه با اعتبار، اعتماد، شور و استعداد بدون وابستگی به مال و سیاست، قلم به دست گرفتند و اطلاع رسانی صحیح انجام دادند، اظهار داشت: خداوند را بر این نعمت و سرمایه ای كه امروز از آن برخورداریم سپاسگزاریم. ایسنا هنوز می تواند بگوید بدنه اصلی اش جوانانی پرشور و دانشجوی دارای اعتماد به نفس و خوش فكر هستند. آنها به میز و تشكیلات و پست و مقام و خط و ربط دل بسته ندارند و بسم ربك، قلم به دست می گیرند و برای خدا می نویسند.
مدیرعامل ایسنا افزود: در رصدی كه هر روزه انجام می شود، بیشترین اخباری كه در روزنامه ها و مطبوعات استفاده می شود، از خبرهای ایسناست و پایگاه ها بیشترین خبر را از روی ایسنا برمی دارند و اگر بگوییم پرمراجع ترین خبرگزاری داخلی است به گزافه نگفته ایم.
علی متقیان درانتها اظهار داشت: خاصیت خاص ما این است كه بدنه ایسنا جوان و دانشجو نگه داشته شده و همه اعضای ایسنا آموزش دیده خود ایسنا هستند. دروازه بانان خبر، جوانان روز گذشته و با تجربه های امروز هستند؛ از این رو است كه در ارسال اخبار ایسنا پختگی و حرفه ای گری دیده میگردد ضمن آنكه شور و حال جوانانه باز وجود دارد.1397/09/17
20:37:04
5.0 / 5
4391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه